MASTERS-VB: A MAGYAR SPORTOLÓK 121 ÉRMET SZEREZTEK

A magyar sportolók 121 érmet szereztek a vasárnap zárult magyarországi masters vizes világbajnokságon. A szervezők hétfői összegzése szerint a hazai versenyzők 42 arany-, 44 ezüst- és 35 bronzérmet szereztek a balatonfüredi és budapesti viadalokon. A vb-n öt sportágban – úszásban, nyíltvízi úszásban, szinkronúszásban, műugrásban és vízilabdában – több mint 9400 sportoló versenyzett.

NŐI LABDARÚGÓ BL: GYŐZELEMMEL KEZDETT AZ OLIMPIA

A Kolozsvárott rendezett második selejtezőcsoportban győzelemmel kezdett Románia sokszoros bajnoka, a Kolozsvári Olimpia Műegyetem. Az ukrán 1–0 WFC-2 Harkov ellen 1–0 arányban nyertek a lányok a Kolozsvár Arénában, a gólt Cristina Carp szerezte a 33. percben. A találkozót a francia Florence Guillemin vezette.

Az első összecsapáson a skót Hibernian Ladies FC 5–0 arányban kiütötte a walesi Swansea City Ladiest (gól: Rachel Small – 11., Katey Turner – 18., Lucy Graham 2 – 42. és 87., az első 11 m, valamint Siobhan Hunter – 48. perc).

Pénteken Harkov–Hibernian (11 órakor) és Olimpia Cluj–Swansea City (18 órakor) találkozókkal folytatják a Kolozsvár Arénában.

Továbbjut a 10 csoportgyőztes és a legjobb második helyezett.

A Suller Marius Attila edzette Olimpia összeállítása: Jillian McVicker – Adina Giurgiu, Teodora Meluţă, Lidia Havriştiuc (77. Nagy M. Melinda), Anamaria Gorea – Ştefania Vătafu, Ioana Bortan (csapatkapitány), Andreea Voicu (65. perc Mara Bâtea) – Alexandra Lunca, Cristina Carp, Hannah Leinert (46. perc Mihaela Ciolacu).

A 8. (budapesti) csoport eredményei: • Budapesti MTK Hungária–WFC Hajvalia (koszovói) 2–0 (gól: Szabó Zsuzsanna – 60. és Méry Rita – 83. perc) • WFC BIIK Kazygurt (kazah)–Sporting Lisszabon (portugál) 2–1 (Chinwendu Ihezuo – 7. és Charity Adule – 83. perc, illetve Diana Silva – 10. perc).

NYÁRI UNIVERSIADE: LARISA IORDACHE ARANYÉRMEI

Larisa Iordache aranyérmet nyert egyéni összetettben a Tajpejben (Tajvanban) rendezett Nyári Universiade torna versenyében. Iordache 56,750 pontot összesített, miután ugrásban 14,400, felemás korláton 14,300, gerendán 14,000 és talajon 14,050 pontra értékelték gyakorlatát. Az ezüstérmet a japán Asuka Teramoto nyerte 55,650 ponttal, míg a bronzérem az 54,950 pontot összesítő Elisabeth Black-nek (Kanada) jutott. Iordache, aki a román csapat zászlóvivője volt a szombati megnyitón a román küldöttség első aranyérmét nyerte.

A 21 éves Larisa felemás korláton, gerendán és talajon jutott a szerdai szerenkénti döntőbe, s mindegyik szeren kiváló eredményt ért el. Felemás korláton 5. lett, gerendán bronzérmet szerzett, majd talajgyakorlata a legjobbnak bizonyult, s ezzel a küldöttség második aranyérmét szerezte.

A férfiaknál ugrásban Andrei Muntean szerzett érmet, a dobogó legalsó fokára kapaszkodhatott fel. Bronzérmes lett súlylökésben Andrei Marius Gag is.