NŐI KÉZILABDA BL: KIALAKULT A FINAL FOUR

A Győri Audi ETO KC házigazdaként hat góllal legyőzte a francia Metz csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, a francia együttes 32–31-re nyert a múlt vasárnapi első mérkőzésen. A Bukaresti MSC kettős győzelemmel búcsúztatta a Ferencvárost.

Eredmények, női BL, negyeddöntő, visszavágó: • Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungaria–Bukaresti MSC 26–27 (15–14) – továbbjutott a Buk. MSC kettős győzelemmel, 57–51-es összesítéssel • Győri Audi ETO KC–Metz (francia) 28–22 (17–12) – tj. a Győr 59–54-es összesítéssel • Larvik (norvég)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–35 (15–16) – tj. a Buducsnoszt kettős győzelemmel, 66–47-es összesítéssel • Vardar Szkopje (macedón)–Midtjylland (dán) 26–24 (11–12) – tj. a Vardar kettős győzelemmel, 54–50-es összesítéssel.

A május 6. és 7. között esedékes budapesti döntő tornára így ugyanaz a négy együttes jutott, mint tavaly, sőt Fortuna szeszélye folytán megismétlődnek az elődöntők: Győr–Buducsnoszt és Buk. MSC–Vardar meccset rendeznek.

FÉRFI RÖGBI SZUPERLIGA: NEM SIKERÜLT VISSZAVÁGNI

A Kolozsvári Universitatea Prodvinalco férfi rögbicsapata 24–23 (7–20) arányban kikapott a Jászvásári/Iaşi-i Politechnikától a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban, így nem tudott visszavágni a moldvai vereségért.

A 11. forduló további eredményei: • Bukaresti Steaua–Temesvári Saracens RCMUV 9–8 – a vendégeké a védekező bónuszpont • Bukaresti MSC–Nagybányai Ştiința MSC 19–27; a Bukaresti Dinamó szabadnapos volt. Az állás: 1. Steaua 43 pont/10 mérkőzés, 2. Nagybánya 31/8, 3. Temesvár 30/8, 4.  Dinamó 16/9, 5. Jászvásár 14/10, 6. Buk. MSC 13/10, 7. KOLOZSVÁR 9/9.

BAHREINI NAGYDÍJ: VETTEL GYŐZÖTT ÉS VEZET AZ ÖSSZETETTBEN

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a vasárnapi Forma–1-es Bahreini Nagydíjat, ezzel hét pont előnyre tett szert az összetettben a most második Lewis Hamiltonnal, a Mercedes brit versenyzőjével szemben. A 29 éves Vettel az idén másodszor, pályafutása során pedig 44. alkalommal nyert F1-es futamot, Bahreinben harmadszor diadalmaskodott. A harmadik helyen a pole pozícióból karrierje során először rajtoló Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája zárt.

Végeredmény (a pontszerzők): 1. Sebastian Vettel (német, Ferrari), 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes), 4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 5. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull), 6. Felipe Massa (brazil, Williams), 7. Sergio Pérez (mexikói, Force India), 8. Romain Grosjean (francia, Haas), 9. Nico Hülkenberg (német, Renault), 10. Esteban Ocon (francia, Force India).

A vb-pontversenyek állása 3 futam után (még 17 van hátra):

Pilóták: 1. Vettel 68 pont, 2. Hamilton 61, 3. Bottas 38, 4. Räikkönen 34, 5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 25, 6. Ricciardo 22, 7. Massa 16, 8. Pérez 14, 9. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso) 10, 10. Grosjean 4, 11. Kevin Magnussen (dán, Haas) 4, 12. Ocon 3, 13. Hülkenberg 2, 14. Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) 2. Csapatok: 1. Ferrari 102 pont, 2. Mercedes 99, 3. Red Bull 47, 4. Force India 17, 5. Williams 16, 6. Toro Rosso 12, 7. Haas 8, 8. Renault 2.A vb két hét múlva, az Orosz Nagydíjjal folytatódik Szocsiban.