Sporthírek röviden

ORANGE I. LIGA: RAJTOLT A RÁJÁTSZÁS

A labdarúgó Orange I. liga rájátszásának első fordulójából három alsóházi és egy felsőházi találkozó ért véget lapzártáig.

Eredmények:

Felsőház, 1–6. hely: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajovai Universitatea SK 0–0. Lapzárta után ért véget a Bukaresti Steaua–Kolozsvári CFR 1907 összecsapás, ma játsszák a Konstancai Viitorul–Bukaresti Dinamó meccset . Az állás: 1. Viitorul 26 pont, 2. Steaua 24, 3. Krajova 23, 4. Astra 23, 5. Kv. CFR 22, 6. Dinamó 21.Alsóház, 7–14. hely: • Botoşani-i FC–Temesvári ACS Poli 1–2 (gól: Bogdan Miron – 18. perc, illetve Marius Croitoru – 23. és Alin Șeroni – 67. perc, 11 m) • Jászvásári/Iași-i Politechnika MSC–Chiajnai Concordia 3–1 (Andrei Cristea 2 – 12. és 54., valamint Bojan Golubovics – 33. perc, illetve Valentin Alexandru – 50. perc) • Voluntari-i FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 1–1 (Gabriel Deac – 26. perc, illetve Olivian Laurenţiu Surugiu – 36. perc). Ma bonyolítják le a Medgyesi Gázmetán–Marosvásárhelyi ESE/ASA találkozót . A sorrend: 1. Gázmetán 20 pont, 2. Jászvásár 18, 3. Voluntari 16 (1–1), 4. Botoşani 16 (1–2), 5. Concordia       13, 6. Pandúrok 11, 7. ACS Poli 10, 8. Mv. ESE 6.

U FC: ÚJABB MEGNYERT BARÁTSÁGOS MECCS

Az előrehozott sikeres bajnoki mérkőzést követően a negyedosztályú Kolozsvári U FC újabb győzelmen van túl, ezúttal 5–2 (3–2) arányban nyert a Barcánfalvi Lendület/Avântul Bârsana ellen a Iuliu Hațieganu Egyetemi Sportparkban. A kolozsvári gólokat Dorin Goga 2, Salcău, Haţiegan és Baba Seck szerezte. Ez volt a 11. siker barátságos mérkőzésen.

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt a következő kezdő tizenegyet szerepeltette: Rus – Budăcan, Ionescu, Irimie, Manu – Giurgiu, Păcurar – Takacs, Goga, Salcău – Lemac; játszott még: Man – Fizeșan, Morar, Hâmpea, Rogozan, Fodor, Chiorean, Hațiegan, Seck.

Következik a vasárnapi bajnoki mérkőzés a Dési CFR ellen a 18. forduló keretében.

POTAISSA: HATGÓLOS FOGARASI SIKER

A férfi Nemzeti Liga 22. fordulójában a Horaţiu Gal edzette Tordai Potaissa a Fogarasi MSC otthonában vendégszerepelt, és 32–26 (17–13) arányban nyert.

További eredmények: • Szucsávai ESK–Bukaresti Steaua 21–19 • Székelyudvarhelyi KC–Vászlói/Vaslui-i KK 30–22 • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Dinamó 29–29 • Dél-Dobrudzsai KK–Foksányi MSC 33–26. Lapzárta után ért véget a Temesvári Politechnika MSC–Bukaresti MSC találkozó, a Szatmárnémeti MSC szabadnapos volt. Az élen: 1. Dinamó 53 pont/20 mérkőzés, 2. POTAISSA 46/21, 3. Dél-Dobrudzsa 41/20, 4. Buk. MSC 40/20 (570–502), 5. Székelyudvarhely 40/20 (586–539), 6. Temesvár 31/20.

JÉGKORONG: DÖNTŐBEN A CORONA

A román jégkorongbajnokság első elődöntője véget is ért: a Brassói Corona ASC a harmadik találkozón, idegenben is legyőzte a címvédő Galaci Dunăreát – ezúttal 2–1 (1–0, 0–0, 1–1) arányban –, s 3–0-s összesítéssel a Corona jutott a fináléba. A másik ágon szépített a Progym, amely a gyergyószentmiklósi találkozón hosszabbítás után 4–3 (2–2, 1–1, 0–0, 1–0) arányban legyőzte a Csíkszeredai Sportklubot. Az állás: 2–1 a Csíkszereda javára, a negyedik összecsapás lapzárta után ért véget, a sorozat három nyert mérkőzésig tart. Az 5. és 6. hely sorsa viszont már eldőlt: a Bukaresti Steaua előbb 13–0 (4–0, 2–0, 7–0), majd 25–4 (8–0, 7–2, 10–2) arányban legyőzte a Bukaresti Sportul Studenţesc gárdáját, így megszerezte az ötödik helyet – mindkét találkozót Csíkkarcfalván játszották, ez a sorozat csak két nyert meccsig tartott.

RÖGBI: ANGLIA DIADALA HAT NEMZET TORNÁJÁN

A férfi rögbiben 123. alkalommal megrendezett Hat Nemzet Tornáján egy fordulóval a vége előtt kiderült, hogy a pont nélkül kullogó Olaszország idén is a sereghajtónak járó Fakanál-díjat kapja, és hogy Anglia megvédi címét.

Eredmények, 4. forduló: • Wales–Írország 22–9 (8–6) • Olaszország–Franciaország 18–40 (11–16) • Anglia–Skócia 61–21 (30–7) – utóbbi két esetben támadó bónuszpont a győztesnek. A táblázaton a 18 pontos Anglia előnye behozhatatlan, a második helyen Írország és Franciaország 10–10, a negyediken Wales és Skócia 9–9 ponttal követi, míg a hatodikon Olaszország 0 ponttal zárja a sort. Az utolsó fordulóban Anglia legyőzi az íreket is Dubliban, akkor ismét Grand Slammel zárja a Hat Nemzet Tornáját.

ROMÁN RÖGBISIKER BELGIUMBAN

A Nemzetek Európa Kupája férfi rögbitorna negyedik fordulójában Belgiumban is nyerni tudott a román válogatott. A tölgyfaleveles gárda 33–17 (14–0) arányban nyert a brüsszeli Baudouin Király Stadionban, s a támadó bónuszpontot is bezsebelte. Románia pontszerzői: Jack Cobden (két cél), Johann van Herdeen, Alex Gordaș és Florin Vlaicu (egy-egy cél), az első négy cél esetében a 100. válogatottságát ünneplő Vlaicu a jutalomrúgást is értékesítette. A jövő héten a Grúzia elleni bukaresti próbatétel következik.

A forduló másik mérkőzésén: Németország–Spanyolország 15–32. Lapzárta után végződött a Grúzia–Oroszország találkozó. A sorrend: 1. Grúzia 14 pont/3 mérkőzés, 2. ROMÁNIA 13/4, 3. Spanyolország 8/4 (61–54), 4. Németország 8/4 (96:149), 5. Oroszország 4/3, 6. Belgium 0/4.