LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, HÉTVÉGI EREDMÉNYEK

A román labdarúgó élvonal 13. fordulójában pénteken és szombaton javarészt a vendégek örülhettek, a kivételt a kétfordulós nyeretlenségét megszakító FCSB képezte.

Eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–2 (gól: Juvhel Tsoumou – 22. és Lucian Dumitriu – 38. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajovai Universitatea SK 0–3 (Alexandru Mitriţă – 38., Alexandru Cicâldău – 62. és Elvir Koljics – 72. perc) • Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul 1–2 (Nikola Trujics – 94. perc, illetve Mihai Voduţ – 67. és Ianis Hagi – 86. perc, 11 m) • FCSB–Voluntari-i FC 2–1 (Harlem Eddy Gnohere 2 – 52. és 76. perc, illetve Alexandru Tudorie – 85. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Medgyesi Gázmetán 0–0. Vasárnap játsszák a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzés, hétfőn pedig a Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó találkozót (21 órakor, élőben közvetíti a Look Sports, a DigiSport1, a Telekom Sport1 és Telekom Sport5 tévéadó). Az állás: 1. FCSB 24 pont/13 mérkőzés, 2. KV. CFR 23/12, 3. Krajova 22/13 (23–11), 4. Viitorul 22/13 (16–15), 5. Gázmetán 21/13, 6. Astra 20/13.

U-BT: KÖNNYED SIKER A FŐVÁROSBAN

A bajnoki címért küzdő Kolozsvári U-BT 11 pontos sikert aratott a fővárosban a Bukaresti Dinamó Ştiinţa ellen a férfi kosárlabda Nemzeti Liga A-csoportjának negyedik játéknapján. Mihai Silvăşan együttese uralta a játékot, és végig vezetve 96:85 (24:15, 23:29, 22:16, 27:25) arányban diadalmaskodott.

A kolozsvári pontszerzők: Kyndall Dykes 27, Tony Bernard Easley Jr. 20, Sztanimir Marinov 14, Jason Washburn 13, Alekszandar Raszics 9, Andrei Calnicenco 5, Andrei Sergiu Mureşan és Peda Stamenkovics 3–3, Kuti Nándor Levente 2; játszott még: Török Roland; a keret tagja még: Vlad Moldoveanu és Anders Abu Teir. A házigazdáktól Michael Deloach volt a legeredményesebb 21 ponttal. Következik a Krajovai U MSC elleni mérkőzés a kolozsvári új sportcsarnokban, a BT-Arénában november 5-én, hétfőn 18.30 órai kezdettel.

Az A-csoport többi eredménye: • Bukaresti Steaua–Piteşi-i Argeş BCMU 64:75 • Nagyszebeni ESK–Temesvári MSC 90:78 • Krajovai U MSC–Nagyváradi ESK 92:78. A táblázatot Nagyszeben és az U-BT vezeti 7–7 ponttal.

A C-csoportban a nyeretlen sereghajtó Kolozsvári Universitatea Sportklub elszenvedte negyedik vereségét is, a Horia Demian Sportcsarnokban 91:59 (14:28, 18:21, 16:23, 11:19) arányban kikapott a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i ACS együttesétől.