BETANO I. LIGA: VASÁRNAPI EREDMÉNYEK

Két mérkőzéssel folytatódott vasárnap a román labdarúgó élvonal küzdelme, a Betano I. liga harmadik fordulója.

Eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Călăraşi-i Dunărea 1–1 (gól: Ştefan Blănaru – 24. perc, illetve Alin Dobrosavlevici – 91. perc) • FCSB–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 4–0 (Harlem Eddy Gnohere 2 – 24. és 58., Dennis Man – 86., valamint Olimpiu Moruţan – 90. perc; kiállítva: Moussa Sanoh – 84. perc, Jászvásár). Hétfőn játsszák a Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC és Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó találkozót. Az élmezőny: 1. Botoşani-i FC 5 pont/3 mérkőzés (5–3), 2. Gyurgyevói/Giurgiui Astra és KOLOZSVÁRI CFR 1907 5/3 (egyaránt 3–2-es gólarány), 4. Călăraşi 5/3 (2–1), 5. FCSB 4/3 (7–4), 6. Dinamó 4/2 (5–4), 7. Gázmetán 4/2 (3–2), 8. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 4/3 (2–2), 9.   Hermannstadt 4/3 (2–3).

FÉRFI KÉZILABDA: MEGHÍVÁS AZ ÉLVONALBA

A férfi kézilabda Bölény Liga június eleji, călăraşi-i osztályázóját elbukott Kolozsvári Universitatea Sportklub együttese jó hírt kapott a szakszövetségtől: a Ioan Ani-Senocico  edzette gárdát meghívták az élvonalba a 2018–2019-es idényben, mivel a Vászlói/Vaslui-i KK visszalépett. Korábban a Nagyváradi MSC visszalépését ugyanilyen meghívásos alapon a Buzăui KK-val pótolták.

A csapat a héten felkészülési meccset vív a szintén élvonalbeli és Kolozs megyét képviselő, Challenge Kupa-győztes Tordai Potaissával, majd augusztus 15. és 17. között segesvári tornán vesz részt. A bajnokság szeptember 5-én rajtol.