LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 13. FORDULÓ

A hétvégén két mérkőzést bonyolítottak le a román élvonal alsóházának (7–14. hely) 13. fordulójából a rájátszásban, mindkettő végén a vendégek örülhettek jobban.

Eredmények: • Voluntari-i FC–Chiajnai Concordia 2–2 (gól: Petre Ivanovici – 63. és Mihai Căpăţînă – 68. perc, illetve Răzvan Grădinaru – 18. és Marius Pena – 88. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Botoşani-i FC 0–1 (Jonathan Emanuel Rodriguez – 56. perc, 11 m). Lapzárta után végződött a Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Juventus és a Temesvári ACS Poli–Bukaresti Dinamó találkozó. Az állás: 1. Dinamó 50 pont/12 mérkőzés, 2. Botoşani 37/13, 3. Sepsi 33/13, 4. Concordia 30/13, 5. Gázmetán 27/12, 6. Voluntari 26/13, 7. ACS Poli 24/12, 8. Buk. Juventus 16/12.

LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA: OLTYÁN DIADAL 25 ÉV UTÁN

Negyedszázadnak kellett eltelnie, amíg krajovai csapat megnyerte a labdarúgó Román Kupát, vasárnap este bukaresti Nemzeti Arénában az Universitatea SK két góllal legyőzte a (még) második ligás Nagyszebeni AFC Hermannstadt csapatát. A csapat hetedszerre hódítja el a trófeát 1977, 1978, 1981, 1983, 1991 és 1993 után.

Végeredmény: • Krajovai Universitatea SK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 2–0 (gól: Gustavo di Mauro Vagenin – 29. és Alexandru Mitriţă – 58. perc).

Így a krajovai együttes nemcsak kijutott az Európa Ligába (köszönhetően bajnoki harmadik helyezésének), hanem kihagyhatja az első két selejtezőkört is a nemzetközi sorozatban. A szebeniek nem tudták kiegészíteni 39 (!) mérkőzése tartó veretlenségi sorozatukat a bajnoki sorozatokban, legutóbb ugyanis 2017. augusztus 23-án kaptak ki a II. ligában (az azóta feloszlott Szatmárnémeti Olimpiától).

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA: SOROZATBAN HARMADSZOR GYŐZÖTT A REAL MADRID

Sorozatban harmadszor a spanyol Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a 2017–2018-as szezon döntőjében Kijevben 3–1-re legyőzte az FC Liverpoolt. Az első félórában lendületesen futballozott az angol csapat, sokat lőtt kapura, de miután vállsérülés miatt elveszítette legeredményesebb játékosát, Mohamed Szalah-t, jelentősen visszaesett. A Real Madridnál Daniel Carvajalnak kellett idő előtt lemennie bokasérülés miatt. A második félidőben Loris Karius Karim Benzema lábára dobta a labdát, ebből szerzett vezetést a Real Madrid az 51. percben, majd Sadio Mané egyenlített négy perccel később. Az újabb spanyol gólt a csereként beállt Gareth Bale szerezte hanyatt vetődve, ollózó mozdulattal a 64-ben, aztán a 83-ban távolról is betalált, Karius újabb nagy hibája nyomán. A Real Madrid 13. alkalommal lett a BEK, illetve a Bajnokok Ligája legjobbja. A Liverpool hatodszor nyerhetett volna.

RÖGBI: MEGVÉDTÉK CÍMÜKET A SZARACÉNOK

A fővárosi Diadalív Stadionban lejátszott döntő mérkőzésen a Temesvári Saracens RCMUV 21–15 (12–8) arányban legyőzte a Nagybányai Ştiinţa MSC-t, s ezzel megvédte címét a férfi rögbi Szuperligában. A bánságiaknak ez sorozatban a harmadik ilyen sikerük, az előző finálékban és a nagybányaiakat győzték le.

U-BT: DÖNTŐ MECCS A FINÁLÉÉRT

Elsőként a Nagyváradi MSC ESK jutott a férfi kosárlabda döntőjébe, miután hazai pályán kétszer is legyőzte a Nagyszebeni ESK-t (76:64 és 71:61), így 3–1-es összesítéssel nyerte a párharcot.

A másik ágon viszont a Kolozsvári U-BT nem tudta kiharcolni a fővárosban a fináléba kerülést, a Bukaresti Steaua MSC Eximbank előbb 79:71 (21:23, 20:14, 20:16, 18:18), majd 86:78 (22:9, 19:21, 21:30, 24:18) arányban nyert a Mihai Vlad Silvăşan edzette együttes ellen, s 2–2-re alakította a párharcot.

A kolozsvári pontszerzők: Giordan Lee Watson 18 + 9, Lasannah V. Kromah 2 + 20, Miha Lapornik 8 + 13, Zeljko Szakics 9 + 11, Ousmane Barro 10 + 5, Kuti Nándor-Levente 9 + 5, Adomas Drungilas 7 + 7, Alekszandar Raszics 4 + 8, Andrei Calnicenco 4 + 0; játszott még: Török Roland és Andrei Sergiu Mureşan (utóbbi csak az első mérkőzésen); a keret tagja még: Camil Berculescu. A házigazdák legjobbja Brandon Taylor (15 pont), illetve Marius Runkauskas (19 pont) volt.

A döntőbe jutásért esedékes ötödik mérkőzést május 30-án, szerdán 19.30 órai kezdettel a kolozsvári új sportcsarnokban, a BT-Arénában rendezik (élőben közvetíti a DigiSport2 tévéadó).

BAJNOKOK LIGÁJA/EURÓPA LIGA: ISZTAMBULBAN ÉS GDANSKBAN LESZ A 2020-AS DÖNTŐ

Az isztambuli Atatürk Olimpiai Stadionban rendezik a labdarúgó Bajnokok Ligája 2020-as döntőjét, az Európa Liga fináléját pedig Gdanskban. A helyszíneket az európai szövetség (UEFA) Kijevben jelölte ki. A török város Lisszabonnal szemben nyerte el a rendezési jogot. Isztambulban eddig egyszer, 2005-ben rendeztek BL-döntőt, akkor a Liverpool 0-3-as félidei állás és 3-3-as rendes játékidő után tizenegyespárbajban győzte le az AC Milant ugyancsak az Atatürk Olimpiai Stadionban. Az európai Szuperkupa-mérkőzést két év múlva Portóban, az Estádio do Dragaóban, a női Bajnokok Ligája fináléját pedig Bécsben, az Austria Wien férficsapatának otthonául szolgáló Generali Arenában játsszák.