JÉGKORONG: BAJNOK CSÍKSZEREDA

Tizenhatodik román bajnoki címét szerezte a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapat, miután a döntőben a negyedik győzelmét is megszerezte a Brassói Corona ASC ellen. A brassói Olimpiai Jégcsarnokban játszott mérkőzésen a rendes játékidő után 3–3-at mutatott az eredményjelző, a hosszabbításban a csíkszeredai csapat szerezte meg a győzelmet érő gólt, s nyert 4–3-ra.

A két csapat párviadalát 4–2-re nyerte Csíkszereda. Az első két csíki meccsen 9–7-re és 6–5-re (hosszabbítás után) nyertek a házigazdák, majd a Corona 2–1-re (szintén hosszabbítás után) szépített Brassóban. Ezután Csíkszereda 10–1-es sikere következett idegenben, majd a brassóiak is nyertek idegenben (3–2).

A bajnokságban a Bukaresti Steaua szerezte meg a harmadik helyet, miután összesítésben 3–2-re győzött a Gyergyószentmiklósi Progym ellen (mindegyik találkozót Gyergyóban játszották).

A Csíkszeredai Sportklub 1949, 1952, 1957, 1960, 1963, 1997, 2000, 2004, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 után 2018-ban szerezte meg az újabb romániai bajnoki címét.

A román bajnokság döntőjét játszó két erdélyi csapat a magyarországi Erste Ligában az elődöntőig jutott.

A Leo Gudas és Hozó Levente edzette bajnokcsapat: Onódi Ottó-Ákos, Ruczuj Gellért, Csiszér Előd (kapusok), Tomas Brnak, Bors Imre Arnold, Sándor Zoltán, Fodor Csanád, Győrfy Tihamér, Antal Norbert, Antal Zsombor, Radim Valchar, Moldován Ervin, Pjotr Sciastlivi, Peter Fabus, Andrei Taratuhin, Papp Szabocs Tibor, Salló Alpár, Egyed Róber, Viaceslav Belov, Bíró Tamás-Áron, Farkas Tamás, Gecse Hugó, Rokaly Norbert, Molnár Zoltán, Finta Botond, Stanislav Hudec, Alekszandr Golovinov, Ondrej Rusnak, Orbán Szilárd Orban, Részegh Zsolt, Antal Előd, Rokaly Szilárd, Eduard Căşăneanu, János Imre és Maksim Potapov (mezőnyjátékosok).

NŐI KÉZILABDA BL: ELŐNYBEN A GYŐRI ETO ÉS A BUKARESTI MSC

A macedón Vardar Szkopje idegenben, a Bukaresti MSC pedig hazai pályán került előnybe a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A bukarestiek fölényes sikeréből Cristina Neagu tíz góllal vette ki a részét a 12 világbajnokkal kiálló, Csapó Kyra Vivient is foglalkoztató francia Metz HB ellen. A román bajnok az idény legjobb játékával rukkolt elő, és olyan kényelmes előnyt szerzett, amellyel nagy esélye nyílik, hogy zsinórban harmadszor ott legyen a Final4-ban.

A Ferencváros két góllal kikapott a Rosztov-Don csapatától a negyeddöntős párharc első mérkőzésén Dabason.

A címvédő Győri Audi ETO KC viszont idegenben hat gól különbséggel győzött a montenegrói Buducsnost Podgorica otthonában. A két együttes 18. alkalommal találkozott egymással a nemzetközi porondon, a győriek három vereség és négy döntetlen mellett immár 11-szer győztek.

Eredmények, női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések: • Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón) 23–24 (16–13) • Bukaresti MSC–Metz HB (francia) 34–21 (19–13) • Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 29–31 (15–16) • Buducsnost Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC 20–26 (9–12). A visszavágókat a hétvégén, a budapesti négyes döntőre május 12-én és 13-án rendezik.

EHF-KUPA: DÖNTŐBE JUTÁS KÜSZÖBÉN KRAJOVA

Nyerni tudott Törökországban, így óriási lépést tett a női Kézilabda EHF-kupa döntőbe jutásához a Krajovai MSC, amely az elődöntő első összecsapásán 23–22 (11–15) arányban diadalmaskodott Kastamonuban a helyi Belediyesi GSK ellen. A visszavágót szombaton rendezik.

NŐI KOSÁRLABDA: VEZET A SEPSI

A női kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjének első mérkőzését magabiztosan nyerte az adott pillanatban 30 ponttal is vezető Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC, amely 97:69 (23:13, 26:12, 19:28, 29:16) arányban diadalmaskodott a Kolozsvári Universitatea Sportklub ellen. A két győzelemig tartó párharc második felvonását a Horia Demian Sportcsarnokban rendezik csütörtökön 18 órakor, ha szükséges döntő összecsapás, annak a Sepsi Aréna ad otthont április 15-én.

A másik ágon: • Szatmárnémeti MSC–Brassói Olimpia 101:60.

U-BT: MAGABIZTOS SIKER NAGYVÁRAD ELLEN

A Kolozsvári U-BT férfi csapata legyőzte a Nagyváradi MSC ESK gárdáját az alapszakasz második felvonásának negyedik, összességben 26. Fordulójában.

Végeredmény: • U-BT–Nagyvárad 89:74 (23:18, 25:23, 18:15, 23:18). A házigazdák legjobbja Giordan Lee Watson volt (20 pont, 5 gólpassz). A kolozsváriaknak következik szerdán 19 órakor Horia Demian Sportcsarnokban a Nagyszebeni ESK elleni csata.

A felsőház (1–6. hely) többi meccsén: • Bukaresti Steaua MSC Eximbank–Piteşti-i Argeş BCMU 80:59 • Nagyszebeni ESK–Temesvári MSC 74:64. Az állás: 1. Nagyszeben 47 pont, 2. U-BT 46, 3. Nagyvárad 44, 4. Steaua 43, 5. Tem. MSC 42, 6. Piteşti 40.