Karina Turcan az egyik legnagyobb energiaszolgáltató állami cég, az Inter RAO Igazgatótanácsának tagja, amelynek vezetője Borisz Kovalcsuk, Jurij Kovalcsuk fia, aki a Rossia Bank fő részvényese, Vladimir Putyinhoz közel álló személy, a Reuters szerint. Jurij Kovalcsuk vagyonát 1,4 milliárd dollárra becsülik, és mint „Putyin pénztárosát” szokták emlegetni. Az energiaszolgáltató cég keretében belül Turcan a cég villamos energia exportját és importját ellenőrizte. Az Inter RAO az egyetlen működési engedéllyel rendelkező cég Kínában, Finnországban és a Balti országokban. 2011 és 012 között Turcan Európáért, Moldováért, Ukrajnáért és Romániáért lelt. Az Inter RAO éves jelentésében Turcan orosz állampolgárként van bejegyezve.
Az RBC által idézett források szerint Karina Turcan és főnöke, Borisz Kovalcsuk között „nagyon közeli” volt a kapcsolat, de állítólag csak munkakapcsolat volt. Az Inter RAO képviselői azt nyilatkozták, hogy Turcan pihenőszabadságon van. A cég honlapjáról megtudhattuk: az 1974-ben született nő 1999-ben végezte el a Moldovai Nemzetközi Szabad Egyetem Gazdasági jog szakát. Az Inter RAO 2022-ig érvényes szerződést kötött Turcannal, aki a cég 36.914.877,36 részvényét birtokolja.
Hivatalosan meg nem erősített források szerint Turcan vélhetően az Inter RAO elnevezésű orosz állami energetikai vállalat egyik igazgatósági tagja, aki szerdán panaszt nyújtott be a letartóztatása ellen, és tagadja a vádat. Panaszát a bíróság jövő hét csütörtökén vitatja meg. A titkosan kezelt ügy vádlottjának személyazonosságát hivatalosan nem erősítették meg. A cégnél annyit közöltek, hogy a vezető "szabadságon van".
Az Interfax hírügynökség informátora rámutatott, hogy a román kémszolgálat szoros együttműködést folytat az amerikai Központi Hírszerző Ügynökséggel (CIA). A Kommerszant című lap szerint a nőt hosszas megfigyelés után vette őrizetbe pénteken a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB). A TASZSZ hírügynökséget úgy tájékoztatták, hogy Turcan két évvel ezelőtt mondott le moldovai állampolgárságáról az orosz felvételének javára.
A TASZSZ közlése szerint Teodor Melescanu külügyminiszter közölte, hogy Bukarest szükség esetén kész konzuli segítséget nyújtani Turcannak.
Az Inter RAO vállalatnál dolgozó Turcan több jelentős ukrajnai, moldovai, romániai és törökországi energiaprojekt fontos részese volt. Ha a vádlottra rábizonyítják a bűnösséget, tíztől húsz évig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik. Az ügy egyik furcsasága, hogy kémkedéssel az orosz törvények értelmében csakis külföldi állampolgárságú vagy hontalan személyek vádolhatók meg, orosz állampolgárt viszont ilyen esetekben államtitok kiszolgáltatása vagy hazaárulás címén vonhatnak felelősségre. Vagyis a jelentésekből nem derül ki egyértelműen, hogy milyen állampolgárságú a vádlott.