Róma: Halep nyolcaddöntős, Babos búcsúzott

Simona Halep bejutott szerdán a 2,4 millió dollár összdíjazású római salakpályás tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután két 6:4-es játszmában legyőzte a német Laura Siegemundot. A Tímeák harcát ismét a svájci színekben játszó magyar származású Bacsinszky nyerte Babos ellenében.

A hatodikként kiemelt Simona Halepnek (4. a világranglistán) 1 óra 40 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-ranglista 32. helyén álló ellenfelén. A román lány erőnyerőnek számított a nyitókörben, ezért csak a második fordulóban kellett bekapcsolódnia a sorozatba.

Laura Siegemund megnyerte a Halep ellen játszott utolsó két meccsét, és ez a találkozót is jól kezdte, a román játékosnak már az első adogatását elvette. Halep azonnal egyenlített, de a harmadik adogatását ismét elveszítette (2:3). Innen már a konstancai lány uralta a szettet, és 6:4-re nyerte az első játszmát.

A második szettben Halep 4:1-re is vezetett, ám a német játékos nem adta fel, és 4:3-ra feljött. Halep edzője, az ausztrál Darren Cahill segítségét kérte, és az eredmény nem maradt el: azonnal brékelt (5:3), és saját adogatásán három meccslabdája is volt, ám Siegemund fordított (5:4). A madridi tornagyőztes Halep nem engedte ki kezéből a meccset, és ellenfele szerváján 6:4-re megnyerte a második játszmát.

Halepnek kevesebb nyerő ütése volt (winner, 13–24), ám kevesebb ki nem kényszerített hibát vétett (23–35).

Halep a nyolcaddöntőben a 12. kiemelt orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával játszik (17. a világranglistán), aki két szettben, 7:6 (4), 6:2-re nyert a lett Anasztaszija Szevasztova (18.) ellen.

Eddigi teljesítményéért Halep 26 302 eurót és 105 világranglistapontot kap.

Párosban a Monica Niculescu, Christina McHale (román, amerikai) kettős 6:2, 4:6, 8–10 arányú vereséget szenvedett az olasz Sara Errani, Martina Trevisan duótól, a részvételért 4160 eurós csekket kapnak. A döntő rövidítésben Niculescuék javarészt vezettek (4–1-re, 6–3-ra és 7–5-re is), de a hajrában fordítottak a jobban összpontosító hazaiak.

Babos Tímea az első fordulóban kiesett

Babos Tímea az első fordulót követően búcsúzott egyesben, miután 73 perc alatt kikapott a magyar származású, svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeától.

Az első szett nyitányán Babos nagy küzdelemben hozta saját adogatójátékát – 0:40 után három bréklabdát hárított –, ám a következő két gémjét már elbukta. Bacsinszky 5:1-es vezetése után három brék-, illetve játszmalabdához jutott, de a negyven percig tartó játszmát végül saját szervajátékával tudta megnyerni.

Babos a második szett elején rögtön elveszítette adogatójátékát, és nyolc perc alatt 2:0-s hátrányba került. Bacsinszky a folytatásban is magabiztosan teniszezett: saját adogatójátékát mind megnyerte, miközben a találkozón összesen négyszer vette el Babosét.

Babos párosban szerdán lépett pályára. A magyar játékos és párja, a cseh Andrea Hlavácková negyedik kiemeltként az első fordulóban erőnyerő volt, s a második körben a Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja spanyol duó az ellenfele, mérkőzésük lapzárta után végződött.

Feladta mérkőzését a doppingvétség után visszatért orosz Marija Sarapova, ez pedig a Roland Garros-i versenyen való részvételébe került: a francia Grand Slam rendezői két és fél órával a meccse előtt közölték vele, hogy Párizsba nem kap szabadkártyát. A férfiaknál a (negatív) meglepetést a világelső Andy Murray szolgáltatta, miután nagyon sima vereséget szenvedett a házigazdák versenyzőjétől, Fabio Fogninitől.

Eredmények:

Nők, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Bacsinszky (svájci)–Babos 6:2, 6:2; Bellis (amerikai)–Doj (japán) 6:4, 7:6 (6); Gavrilova (ausztrál)–Keys (amerikai, 10.) 2:6, 7:5, 7:5; Makarova (orosz)–Vinci (olasz) 6:2, 6:1; Ostapenko (lett)–Rogers (amerikai) 6:3, 6:4; Kontaveit (észt)–Petkovic (német) 6:3, 6:4; Görges (német)–Mladenovic (francia, 13.) 7:6 (6), 7:5; Davis (amerikai)–Suarez Navarro (spanyol) 6:2, 5:7, 6:3.2. forduló (a 16 közé jutásért): Halep (6.)–Siegemund (német) 6:4, 6:4; Konta Johanna (brit, 5.)–Julija Putyinceva (kazah) 6:3, 6:0; Ka. Plískova (cseh, 2.)–Davis 6:1, 6:1; Szvitolina (ukrán, 8.)–Cornet (francia) 6:4, 7:6 (11); Bertens (holland, 15.)–Bellis (amerikai) 6:4, 6:0; Barthel (német)–Vang (kínai) 6:3, 6:4; Lucsics-Baroni (horvát, 16.)–Sarapova (orosz) 6:4, 3:6, 1:2-nél Sarapova feladta; Kuznyecova (orosz, 7.)–Siniakova (cseh) 6:1, 7:6 (3).Férfiak (5,4 millió euró összdíjazás):1. forduló (a 32 közé jutásért): Ferrer (spanyol)–F. López (spanyol) 4:6, 6:3, 6:1; Carreno Busta (spanyol, 15.)–Simon (francia) 6:3, 6:3; A. Zverev (német, 16.)–Anderson (dél-afrikai) 6:4, 4:6, 6:4; Paire (francia)–Mahut (francia) 6:3, 6:4; Sock (amerikai, 13.)–Schwartzman (argentin) 6:4, 1:6, 7:5; Cuevas (uruguayi)–Mannarino (francia) 6:4, 7:6 (2); Bautista Agut (spanyol)–Dolgopolov (ukrán) 6:4, 6:2; Haas (német)-Escobedo (amerikai) 6:0, 4:6, 7:6 (1)

2. forduló (a 16 közé jutásért): Nisikori (japán, 7.)–Ferrer (spanyol) 7:5, 6:2; Goffin (belga, 9.)–Verdasco (spanyol) 3:6, 6:3, 6:2; Djokovics (szerb, 2.)–Bedene (brit) 7:6 (2), 6:2; Berdych (cseh, 12.)–Berlocq (argentin) 6:3, 6:4; Isner (amerikai)–Mayer (német) 7:6 (4), 7:6 (4); Csilics (horvát, 6.)–Harrison (amerikai) 6:3, 6:2; Fognini (olasz)-Murray (brit, 1.) 6:2, 6:4.