Ötpontosra növelte előnyét a Kolozsvári CFR

Papírformának tűnt a listavezető Kolozsvári CFR számára az újonc Sepsiszentgyörgyi Sepsi legyőzése, ám miután a vasutascsapat üldözői botlottak a 19. fordulóban, plusz nyomás nehezedett a házigazdákra: az lett a tét, hogy 5 pontra növeljék előnyüket a tabellán. Ami végül sikerült, de…

A tabella 12. helyezettjének hétfő esti kolozsvári látogatása a házigazdák szempontjából az elején nem úgy alakult, ahogyan azt elképzelték. A Sepsi tűnt ugyanis veszélyesebbnek, így az első kapu irányába tartó lövéssel is ők próbálkoztak Fülöp távoli, lapos bombája révén – pedig akkor már majdnem 20 perc eltelt a találkozóból. Három perccel később ugyancsak Fülöp került helyzetbe a hatos szélén: egy „égből érkező” labdát fejelt hátra, de szinte párhuzamosan a kapuval, így aztán Arlauskis kapus gond nélkül lehalászta.

Úgy tűnt, Dan Petrescu tanítványai azzal számolnak, hogy a találkozót „automatikusan” úgyis megnyerik, például az első CFR szögletre is fél órát kellett várni. Aztán a fiúk mégis megunták várni a sült galambot, s egy támadás alkalmával Camora beadásából Deac passzolt röviden a 16-oson belül Omraninak, ő pedig vissza. A kényszerítő végén azonban Deac lövése az egyik védőt találta telibe, akiből a 16-os közelében, középen érkező Djokovic elé pattant a labda. Utóbbi lövését Niczuly kapus vetődve csak kiütni tudta, a labda Omrani közelébe került, aki rárúgott – a közben posztjára visszatérő kapus megfogta a labdát, de azzal együtt beesett a kapuba. Andrei Chivulete játékvezető a sepsiszentgyörgyiek heves tiltakozása ellenére megadta a gólt – és mellé egy sárga lapot az elégedetlenkedő Fülöpnek.

Alig néhány perccel később Deac duplázhatta volna meg az előnyt, akkor Omrani lódult meg a labdával szinte az alapvonalig, majd onnan tálalt vissza az üresen hagyott Deac elé, aki a 16-os széléről, középről jókora bombát zúdított a kapura, de kapáslövése centikkel fölé szállt.

A második félidő első jó helyzetét Patrick Petre alakította ki, szép egyéni akció végén azonban pont a lövés pillanatában vesztette el egyensúlyát – a „lábatlankodó” Fülöpöt is ki kellett kerülnie –, így a labda elszállt a semmibe. Aztán a másik térfélen Păun indításából Omrani tette próbára Niczulyt, de a rövid sarokra tartó labda nem jelentett gondot ez utóbbi számára. A folytatásban a megsérült Hoban helyett Mureşanu állt be, aki percekkel később Deac tökéletes szabadrúgás-beadásából befejelte a mérkőzés kimenetelét végleg eldöntő találatot: Kolozsvári CFR–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–0 (Omrani 36., A. Mureşanu 77.)

A két csapat felállása: CFR: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban (71. perc A. Mureşan), Culio – Deac, Djokovici, Păun (66. perc Mailat) – Omrani (80. perc Urko Vera); Sepsi: Niczuly – Burlacu, Ursu, Dima, Dumbravā – Petrovikj (80. perc Hadnagy), Fülöp – P. Petre (84. perc Huiban), C. Herea, Astafei (65. perc Issa Thiaw) – Nikolici.

Az I. liga táblázata a 19. forduló után:

1.          Kv. CFR 19           13           4             2             30–10    43

2.          FCSB      19           11           5             3             36–14    38

3.          Krajova                19           10           6             3             31–21    36

4.          Botoşani              19           10           5             4             25–15    35

5.          Viitorul 19           9             4             6             25–14    31

6.          Astra     19           8             7             4             28–19    31

7.          Dinamó                19           8             3             8             26–22    27

8.          J. Poli    19           6             6             7             22–26    24

9.          T. Poli    19           6             6             7             17–28    24

10.          Voluntari             19           5             7             7             18–20    22

11.          Chiajna 19           6             2             11           25–25    20

12.          Sepsi     19           3             3             13           11–33    12

13.          Gázmetán          19           2             6             11             8–30    12

14.          Juventus             19           1             6             12           11–36    9

A következő, 20. forduló programja: péntek, december 1-je: Voluntari-i FC–Kolozsvári CFR (20:45 óra); szombat, december 2.: Chiajnai Concordia–Botoşani-i FC (18.00), Krajovai U–Konstancai Viitorul (20:45); vasárnap, december 3.: Jászvásári Poli–Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra (18:00), FCSB–Bukaresti Juventus (20:45); hétfő, december 4.: Temesvári Poli–Medgyesi Gázmetán (18:00), Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamó (20:45).