Orange I. liga, rájátszás, 4. forduló: CFR-vereség a fővárosban

A román labdarúgó élvonal hétközi fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 számára nem termett babér a sorozatban második kiszálláson: a krajovaiak hétvégi 4–1-es legyőzése után 2–0 arányban kikapott szerdán este a fővárosi Nemzeti Arénában a Bukaresti Dinamótól.

A bukaresti vereség is már a második a vasutasok számára. Miután mindkét együttes kihagyott néhány lehetőséget a Dinamó szerzett vezetést egy szöglet nyomán a 21. percben, a szlovák Adam Nemec révén (1–0). A játékrész hajrájában az egykori neves brazil focista Rivaldo fia, Rivaldinho fejesgóllal növelte a fővárosiak előnyét, s mint később kiderült, a 43. percben beállította a végeredményt (2–0) – ez volt a dél-amerikai idegenlégiós első romániai találata.

A második félidőben több gólszerzési lehetőséget is elszalasztott a CFR, be is talált Răzvan Horj révén, de a bukaresti Alexandru Tudor játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. A csereként beállt Dan Roman szépíthetett volna a hajrában, de Cerniasukas kapus védte a lövést a 84. percben.

A két csapat a következő összeállításban szerepelt:

DINAMÓ: Cerniauskas – Romera, Maric (80. perc Popescu), Dielna, Filip – Mahlangu, Palics – Hanca, Rivaldinho, Patrick Petre  (57. perc Nistor) – Nemec (77. perc Oliva). Vezetőedző: Cosmin Contra

CFR 1907: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora – Gomelt, Rus (46. perc Nascimento) – Nouvier (30. perc Liviu Antal), Deac, Păun (60. perc Dan Roman) – Omrani. Vezetőedző: Miriuţă László.A felsőház (1–6. hely) másik két találkozója – Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea SK és FCSB–Gyurgyevói/Giurgiui Astra – lapzárta után fejeződött be.

Az állás: 1. Viitorul 33 pont/3 mérkőzés, 2. FCSB 30/3, 3. KV. CFR 1907 28/4, 4. Dinamó 26/4, 5. Krajova 24/3, 6. Astra 23/3.

Alsóházi eredmények (7–14. hely): • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 0–0 (kiállítva: Florent Andre – 43. perc, Marosvásárhely) • Temesvári ACS Poli–Chiajnai Concordia 0–0 •  Botoşani-i FC–Voluntari-i FC 3–0 (gól: Cătălin Golofca – 25., Vasvári Gábriel – 72., 11 m és Fülöp Loránd – 81. perc; kiállítva: Gabriel Deac – 66. perc, Voluntari) • Medgyesi Gázmetán–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 0–2 (Vasile Gheorghe – 45., 11 m és Cătălin Ştefănescu – 85. perc). A táblázaton: 1. Jászvásár 25 pont (6–1), 2. Gázmetán 25 (4–4), 3. Botoşani 23, 4. Voluntari 17, 5. Pandúrok 16, 6. ACS Poli 14 (3–2), 7. Concordia 14 (2–6), 8. Mv. ESE 10.

Az ötödik fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport a többi külön jelezzük):

Felsőház, vasárnap: • Kv. CFR 1907–Viitorul (18 órakor, Look tv) • Krajova–FCSB (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Astra–Dinamó (20.30 órakor, Look tv).Alsóház, pénteken: • Pandúrok–ACS Poli (17.30 órakor, Look Plus). Szombaton: • Voluntari–Mv. ESE (14.30 órakor, Look tv) • Jászvásár–Botoşani (20.30 órakor, Look tv) • Hétfőn: • Concordia–Gázmetán (18 órakor, Look Plus).