Orange I. liga, rájátszás – 3. forduló: Kiütéses CFR-siker

Piteşti-en, a Nicolae Dobrin Stadionban rendezték a Krajovai Universitatea SK–Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó élvonalbeli találkozót a rájátszás harmadik fordulójában, amelyet a Miriuţă László edzette vasutasok háromgólos különbséggel nyertek meg.

A találkozót 4–1-re nyerte meg a kolozsvári gárda. A gólok sorát Ciprian Deac nyitotta meg, aki remekbeszabott 25 m-es lövéssel szerzett vezetést a 18. percben (0–1). Két percre rá már 0–2-t mutatott az eredményjelző tábla, a 22. születésnapját ünneplő Adrian Păun növelte az előnyt, Deac ezúttal feladóként szerepelt.

Fordulás után Cătălin Popa piteşti-i játékvezető Răzvan Horj kezezése miatt büntetőt ítélt a házigazda krajovaiaknak, Gustavo szépített (1–2). Az oltyánok többször is egyenlíthettek volna, gólt azonban ismét a CFR lőtt: Tomislav Gomelt növelte ismét kettőre a különbséget a 69. percben (1–3). S hogy a történet kerek legyen: Deac állította be a végeredményt a 73. percben (1–4), a kolozsvári középpályásra a német Christoph Daum, Románia szövetségi kapitánya is felfigyelt. Az utóbbi két találatnál Billel Omrani adta be a labdát.

Az utolsó percet az oltyán csapat emberhátrányban játszotta, Andrei Ivan második sárga lapja után mehetett korábban zuhanyozni.

A két csapat összeállítása:

KRAJOVA: Calancea – Dimitrov, Screciu, Kelic, Briceag (30. perc Bucurică, 71. perc Jazvics) – Mateiu (79. perc Jovan Markovics – 16 éves debüt az I. ligában), Zlatinski, Băluţă – Gustavo, Ivan, Bancu. Vezetőedző: Gheorghe Mulţescu.

CFR 1907: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora – Nascimento (62. perc Rus), Gomelt – Deac, Păun (71. perc Liviu Antal), Nouvier – Omrani (81. perc Roman). Vezetőedző: Miriuţă László.Végeredmény: • Krajovai Universitatea SK–Kolozsvári CFR 1907 1–4 (gól: Gustavo – 49. perc, 11 m, illetve Ciprian Deac 2 – 18. és 73., Adrian Ion Alexandru Păun – 20., valamint Tomislav Gomelt – 69. perc; kiállítva: Andrei Ivan – 89. perc, Krajova).

A vasutasokhoz kapcsolódó hír, hogy a kolozsvári törvényszék pénteken újabb halasztást rendelt el a fizetésképtelenségből való kilépés ügyében, az új időpont május 27. Ha ebben az időpontban sem születik pozitív döntés, elképzelhető, hogy Miriuţă csapata a 2018-as európai kupaszereplést is kockáztatja. Március elején az új főrészvényes, Marian Băgăcean mintegy 5 millió eurót folyósított a CFR bankszámlájára, amivel kifizethették az adóságokat, de új pénzigénylők jelentkeztek.

A felsőházban lapzárta után ért véget a FCSB–Bukaresti Dinamó fővárosi rangadó, ma játsszák a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul mérkőzést (20.30 órakor, élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport1 és a DolceSport). Az állás: 1. Viitorul 30 pont/2 mérkőzés, 2. Kv. CFR 1907 28/3, 3. FCSB 27/2, 4. Krajova 24/3, 5. Dinamó 23/2 (0–0), 6. Astra 23/2 (2–3).

Alsóház., 7–14. hely: • Chiajnai Concordia–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 0–1 (gól: Dragoș Firțulescu – 52. perc) • Botoşani-i FC–Marosvásárhelyi ESE/ASA 2–0 (Cătălin Golofca – 49. és Vasvári Gábriel – 59. perc, 11 m) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Temesvári ACS Poli 1–0 (Bőle Lukács – 46. perc; kiállítva: Ciprian Țigănașu – 62. perc, illetve Josip Szoljics – 64. perc) • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán 2–2 (Mihai Voduţ – 28. és Laurenţiu Marinescu – 86. perc, illetve Alexandru Buziuc – 41. és Iulian Lucian Cristea – 93. perc).

Három forduló után a táblázaton: 1. Gázmetán 25 pont, 2. Jászvásár 22, 3. Botoşani 20, 4. Voluntari 17, 5. Pandúrok 15, 6.    ACS Poli 13 (3–2), 7. Concordia 13 (2–6), 8. Mv. ESE 9.