Orange I. liga, 24. forduló: tartja a lépést a CFR

A rájátszásba jutás szempontjából is fontos mérkőzésen győzött a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata, amely 2–0 (0–0) arányban bizonyult jobbnak a sereghajtó Marosvásárhelyi ESE/ASA együttesénél a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Az élvonal 24. fordulójának nyitómérkőzésén a vendégek mintegy órán át méltó ellenfelei voltak a vasutasoknak, a nagyobb helyzetek is a marosvásárhelyiek nevéhez fűződnek, a veterán Bănel Nicoliţă és főleg Marius Bâtfoi hagyott ki óriási lehetőséget – utóbbi négy méterről nem találta el a kaput. Az első játékrész még a meg nem adott büntetőkről is szólt: George Rădulescu fővárosi játékvezető két ízben nem adott 11-est a házigazdáknak.

Némileg szerencsésen a két perccel korábban beállt Tomislav Sorsa – Miriuţă László vezetőedző ismét jelesre vizsgázott a cseréket illetően – kellő ütemben belelépett Rus lövésébe, s az 57. percben a CFR 1907 csapata megszerezte a vezetést (1–0). Az egyre inkább gólra éhes Adrian Păun medgyesi sikere után ismét betalált: a 21 éves középpályás a 68. percben jó labdát kapott Ciprian Deactól, becsapta Rougalast, és közelről Pap Eduárd hálójába emelt.

Miriuță együttese jövő hétfőn Jászvásárra látogat.

A két csapat összeállítása:

CFR 1907: Mincă – Lopes, Larie, Andrei Mureşan, Camora – Rus, Deac (79. perc Gomelt) – Păun, Omrani, Nouvier (55. perc Sorsa) – Bud (46. perc Juan Carlos Real Ruíz). Vezetőedző: Miriuţă László.

Mv. ESE/ASA: Pap – Velayos, Rougalas, Marian Constantin (27. perc Candrea), Mendy – Gabi Mureşan – Balgiu, Ferfelea (59. perc Emil Dică) – Nicoliţă, Ciolacu – Bâtfoi (62. perc Rus). Vezetőedző: Ilie Stan.A többi eredmény: • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán 1–0 (gól: Petre Ivanovici – 67. perc) • Krajovai Universitatea SK–Bukaresti Steaua 1–2 (Hristo Zlatinski – 34. perc, 11 m, illetve Mihai Pintilii – 24. és Gabriel Enache – 79. perc; a krajovaiaktól a bolgár Zlatinski a 12. percben 11-est hibázott). Lapzárta után ért véget a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Chiajnai Concordia és a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul találkozó.

Hétfőn játsszák: • Temesvári ACS Poli–Jászvásári/Iaşti-i Politechnika MSC (élőben közvetíti a Look Plus, DigiSport1 és DolceSport tévéadó) • Bukaresti Dinamó–Botoşani-i FC (Look tv, DigiSport1 és DolceSport). Az élmezőny: 1. Viitorul 48 pont/23 mérkőzés, 2. Steaua 45/24, 3. Krajova 40/24, 4. Gázmetán 38/24, 5. KV. CFR 1907 37/24 – hat pontot levontak, 6.  Dinamó 32/23 (35–32), 7. Astra 32/22 (22–25).