Orange I. liga, rájátszás, 9. forduló: Vakvágányon a CFR

Sorozatban másodszor hazai pályán „meg nem jelenési” eredményt, 0–3-mat produkált a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata, amely a Krajovai Universitatea után a Bukaresti Dinamótól is ilyen arányban kapott ki szombaton este a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. A fővárosiak ezzel ideig-óráig a tabella élére álltak.

A találkozót egyperces gyászszünettel kezdték az egy esztendeje a pályán meghalt kameruni válogatott, Patrick Ekeng emlékére.

A felsőház (1–6. hely) utolsó előtti fordulójában, jelentős vendégszurkolói biztatás mellett az első félidő nem bővelkedett helyzetekben, ám a második játékrészben a fővárosiak szinte első lehetőségüket kihasználták. A korábban a dinamósoknál is megfordult Traian Marc kiejtette a kezéből a labdát (a hálóőr szerint szabálytalanságot is követtek el ellene), s a ziccert Steliano Filip használta ki az 50. percben (0–1).

A vasutasok Camora (72. perc), Cristian Bud (76. és 78. perc) révén egyenlíthettek volna, a Tiago Lopes elleni szabálytalanságnál pedig a bukaresti Marius Avram játékvezető nem adott büntetőt a CFR-nek. A mérkőzést a 87. percben Sergiu Hanca döntötte el (a Mediafax felvételén), ellentámadás során a szó szoros értelmében beforgatta emberét, Ionuţ Lariét, majd kilőtte a bal alsó sarkot (0–2). Az már csak hab volt a tortán, hogy a hosszabbítás 6. percében a csereként beállt Taher Bawab elleni szabálytalanságnál megítélt büntetőből Claudiu Bumba volt eredményes (0–3) – utóbbi szintén csereként állt be (az idény elején még a CFR is kacérkodott a leigazolásával, de bizonytalan volt az engedélye). Tiago Lopes a lefújás előtt reklamálásért megkapta a második sárga lapját, így ő mehetett elsőnek zuhanyozni.

A két csapat összeállítása:

CFR 1907: Marc – Tiago Lopes, Larie, Andrei Mureşan, Camora – Laurenţiu Rus (88. perc Filipe Nascimento), Deac, Omrani, Păun (74. perc Sârbu) – Nouvier, Bud (80. perc Liviu Antal). Vezetőedző: Miriuţă László.DINAMÓ: Penedo Cano – Romera Navarro, Nedelcearu, Dielna, Steliano Filip – Busuladzics, Mahlangu – Hanca (88. perc Bumba), Palics (92. perc Bawab), D. Nistor – Nemec (90. perc Rivaldinho). Vezetőedző: Cosmin Contra.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Bukaresti Dinamó 0–3 (gól: Steliano Filip – 50., Sergiu Hanca – 87. és Claudiu Bumba – 96. perc, 11 m; kiállítva: Tiago Lopes – 97. perc).

Lapzárta után ért véget a Krajovai Universitatea SK–Konstancai Viitorul összecsapás, ma játsszák a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–FCSB találkozót (20.30 órakor, élőben követhető a Look tv, a DigiSport1 és a DolceSport tévéadón). A sorrend: 1. Dinamó 39 pont/9 mérkőzés, 2. FCSB 38/8 (11–7), 3. Viitorul 38/8 (10–8), 4. KV. CFR 33/9, 5. Krajova 31/8, 6. Astra 26/8.

Alsóházi (7–14. hely) eredmények: • Voluntari-i FC–Temesvári ACS Poli 2–1 (gól: Ionuţ Balaur – 9. és Doru Popadiuc – 50. perc, illetve Pedro Henrique – 26. perc, 11 m) • Chiajnai Concordia–Marosvásárhelyi ESE/ASA 2–0 (Toni Răzvan Grădinaru – 71. és Marian Cristescu – 79. perc) • Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán 0–0. Ma játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Zsilvásárhelyi Pandúrok mérkőzést (18 órakor, élőben követhető a

Look Plus, a DigiSport1 és a DolceSport tévéadón). Az állás: 1. Jászvásár 31 pont/8 mérkőzés (8–2), 2. Gázmetán 31/9 (8–7), 3. Voluntari 30/9 (12–10), 4. Botoşani 27/9, 5. ACS Poli 22/9, 6. Concordia 20/9, 7. Pandúrok 17/8, 8. Mv. ESE 13/9.