Orange I. liga, 23. forduló: Meglepetés a záráson

Hétfőn este zárult a román labdarúgó élvonal alapszakaszának 23. fordulója, a rájátszásért folytatott versenyen a Ioan Andone edzette Bukaresti Dinamó meglepő vereséget könyvelhetett el.

A kullogók között jegyzett Chiajnai Concordia ugyanis egygólos különbséggel legyőzte a Piros Kutyákat. A mérkőzés érdekessége, hogy a fővárosi Marcel Bârsan 10 (!) perccel meghosszabbította a mérkőzést a második félidei rengeteg játékmegszakítás miatt.

Végeredmény: • Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó 2–1 (gól: Raul Costin – 31. és Marian Cristescu – 80. perc, illetve Adam Nemec – 51. perc).

További eredmény: • Konstancai Viitorul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 3–0 (Gabriel Iancu – 30., Aurelian Chiţu – 37., 11 m és Florinel Teodor Coman – 81. perc).

Péntektől hétfőig rendezik a bajnokság 24. fordulóját.

A program (élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többi tévéadót külön jelezzük):

Pénteken: • Kolozsvári CFR 1907–Marosvásárhelyi ESE/ASA (20 órakor, Look tv). Szombaton: • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán (14 órakor, Look Plus) • Krajovai Universitatea SK–Bukaresti Steaua (20 órakor, Look Plus).Vasárnap: • Pandúrok–Concordia (17.30 órakor, Look tv) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Viitorul (20 órakor, Look tv).Hétfőn: • Temesvári ACS Poli–Jászvásári Politechnika MSC (18 órakor, Look Plus) • Dinamó–Botoşani-i FC (20.30 órakor, Look tv). A táblázaton:

1.      Viitorul      23     15     3       5       34–20         48

2.      Steaua        23     12     6       5       30–19         42

3.      Krajova      23     12     4       7       33–22         40

4.      Gázm.*       23     10     8       5       35–24         35

5.      CFR*          23     11     7       5       37–22         34

6.      Dinamó      23     9       5       9       35–32         32

7.      Astra 22     9       5       8       22–25         32