A gól története:
44. perc: Ţucudean Săpunarutól kapott rövid passzt, mintegy 25 méterre a kaputól lövésre szánta el magát, a labdába beleért a kapus, de becsorgott a hálóba.A podgoricai mérkőzésen a román válogatott több gólhelyzetet kihagyott, végül szerencsével talált be: Ţucudean 25 m-es lövését a kapus a hálóba segítette. Az első öt percben „tűzijáték” volt a hazaiak kapujánál, Alin Toşca lövését az 1. percben Adam Maruszics blokkolta, majd két perc múlva Ţucudean lőtte mellé a Nicolae Stanciu által beadott labdát, végül pedig Paul Anton lőtt 30 m-ről, de ez a kísérlet is elkerülte a kaput.
Ţucudean ismét mellétrafált a 17. percben, ezúttal közelről, majd két percre rá Claudiu Keşerü lőtt oldalhálót éles szögből. A 20. percben Alexandru Chipciu szalasztotta el a legnagyobb lehetőséget, emelését kitornázta a kapus. A gólig még Keşerü kísérletezett: a 21. percben mellélőtt, majd a 34-ben is kihagyta a lehetőséget. S miután a hazaiak átvették a kezdeményezést, hidegzuhanyként gólt kaptak a 44. percben.
Fordulás után többet támadott a házigazda, de gólhelyzete nem igazán akadt. A román csapat volt így is a veszélyesebb (ha két góllal nyert volna az együttes, jó eséllyel pályázott volna az Eb-sorsolás harmadik kalapjára). Chipciu két veszélyes lövését hárította Petkovics (59. és 63. perc), s helyt állt Keşerü próbálkozásánál is.
A montenegróiak a 72. percben 11-est hibáztak, a Partizán Belgrád támadójának, Marko Jankovicsnak büntetőjét az FC Nantes és román válogatott kapusa, Ciprian Tătăruşanu kivédte. A büntetőt megelőzően Cristian Săpunaru szabálytalankodott Stefan Mugoszával szemben.
A 87. percben aztán a montenegróiak betaláltak, ám Vladimir Jovovics gólját a játékvezető les miatt nem adta meg.
Ez volt Románia első sikere Montenegró ellen az eddigi négy találkozón.
A Kolozsvári CFR 1907 mindhárom válogatottja pályára lépett, Cristian Manea végigjátszotta a meccset, George Ţucudeant is kezdőemeber volt, de a 74. percben lecserélték, míg Ciprian Deac a 82. percben állt be.
A csoport másik összecsapásán Szerbia egy félidőn át nem bírt Litvániával, de a másodikban már szórta a gólokat, és igazolta a papírformát.
Eredmény: • Szerbia-Litvánia 4–1 (gól: Arturas Zulpa – 51., öngól, Alekszandr Mitrovics – 58., Alekszandr Prijovics – 71. és Adem Ljajics – 74. perc, illetve Deimantas Petravicius – 64. perc). A 4. csoport végeredménye:
1. Szerbia 6 4 2 0 11–4 14
2. Románia 6 3 3 0 8–3 12
3. Monten. 6 2 1 3 7–6 7
4. Litvánia 6 0 0 6 3–16 0
Szerbia feljutott, Litvánia kiesett a csoportból.
Döntetlennel zártak a portugálok
A négyes döntőben már biztos résztvevő portugál labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott a vendég Lengyelország csapatával a Nemzetek Ligája csoportküzdelmeinek keddi zárónapján.
A négyes döntőnek – amelyben Anglia, Hollandia és Svájc szerepel még – éppen Portugália ad otthont: a Portóban és Guimaraesben esedékes torna elődöntőit június 5-én és 6-án, a bronzmérkőzést és a döntőt pedig június 9-én vívják.
Eredmények (az UEFA honlapjáról):
A-osztály, 3. csoport: • Portugália–Lengyelország 1–1 (gól: Andre Silva – 34. perc, illetve Arkadiusz Milik – 66. perc, 11 m; kiállítva: Danilo Pereira – 63. perc, Portugália). A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Portugália 8 pont, 2. Olaszország 5, 3. (és kiesett) Lengyelország 2.B-osztály, 2. csoport: • Svédország–Oroszország 2–0 (Victor Nilsson Lindelöf – 41. és Marcus Berg – 72. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Svédország 7, 2. Oroszország 7, 3. (és kiesett) Törökország 3.C-osztály, 1. csoport: • Skócia–Izrael 3–2 (Jamest Forrest 3 – 34., 43. és 64. perc, illetve Beram Kayal – 9. és Eran Zahavi – 75. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Skócia 9 pont, 2. Izrael 6, 3. Albánia 3.D-osztály, 3. csoport: • Málta–Feröer-szigetek 1–1 (Carlos Corbolan – 4. perc, illetve Rene Jönsen – 3. perc) • Koszovó–Azerbajdzsán 4–0 (Arber Zeneli 3 – 2., 50. és 76. perc, továbbá Amir Rrahmani – 61. perc). A végeredmény: 1. (és feljutott) Koszovó 14 pont, 2. Azerbajdzsán 9, 3. Feröer-szigetek 5, 4. Málta 3.Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.
A negyedik kalapból várhatja az Eb-selejtező sorsolását a magyar és a román válogatott
A magyar labdarúgó-válogatott a C-osztály harmadik legjobb csoportmásodikjaként fejezte be az első alkalommal kiírt Nemzetek ligája csoportküzdelmeit, így a negyedik kalapból várhatja az Európa-bajnoki selejtezők jövő vasárnapi dublini sorsolását.
Marco Rossi szövetségi kapitány együttesét a másodikak összevetésében a bolgár és az izraeli együttes előzte meg, míg a román mögötte maradt.
A nemzeti csapat így megőrizte az esélyét arra, hogy részt vehessen az Eb-helyekért zajló 2020 márciusi rájátszásában, ugyanis a Nemzetek Ligájában négy kontinensbajnoki helyet is meg lehet szerezni.
Alapesetben minden osztályban a csoportgyőztesek 2020 márciusában elődöntő-döntő rendszerben mérkőznek meg az Európa-bajnokság indulási jogáért. Valójában viszont azon csapatok szerepelnek majd a rájátszásokban, amelyek az adott osztályban a legelőkelőbb helyen zártak, de a 2019 őszén záruló hagyományos Eb-selejtezők során lemaradnak a részvételt garantáló első és második helyekről.
Ez azt jelenti, ha van egy olyan csoportgyőztes, amely sikerrel vette a hagyományos Eb-selejtezőt, akkor a csoportmásodikok közül a legjobb kerül a helyére a rájátszásba. Ott a legelőkelőbb helyen rangsorolt válogatott fogadja a legalacsonyabb besorolásút – a második a harmadikat –, s a továbbjutás egy meccsen dől el.
Hivatalossá váltak tehát a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének kalapbeosztásai.
A végső rangsorban Magyarország a 31., Románia a 32. helyen végzett, így mindkettő a negyedik kalapból várja a december 2-i sorsolást (azaz nem kerülhetnek egy csoportba).
A 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjében mind az 55 tagállam elindul, a Nemzetek Ligája 16 csoportgyőztese pedig garantáltan részt vehet a sorozat rájátszásában, amelyet az Eb-selejtezők után rendeznek.
A selejtezőből 20 válogatott (az összes csoportelső és második) kvalifikál az Eb-re, a maradék négy hely a Nemzetek Ligája rájátszásában szerezhető meg, de a play-offban végül csak azok a nemzetek vesznek majd részt, akik a 2019 márciusa és novembere között esedékes selejtezőben nem jártak sikerrel.
Az Eb-sorsolás kalapbeosztásáról tudni kell, hogy a hivatalos sorrendet a Nemzetek Ligája végeredménye határozta meg, az első kalapba az A-divízió négy csoportgyőztese (akik tavasszal négyes döntőben küzdhetnek tovább a Nemzetek Ligája trófeájáért), valamint a következő hat legjobb eredményt elérő válogatott került, azaz:
1. kalap: Anglia, Hollandia, Portugália, Svájc, illetve Belgium, Franciaország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Lengyelország.
A csoportja utolsó helyén végző Németország csak a második kalapba kapott besorolást, valószínűleg az lesz a legkeményebb csoport, ahová a 2014-es világbajnokot húzzák majd december 2-án.
A további beosztás:
2. kalap: Németország, Izland, Bosznia-Hercegovina, Ukrajna, Dánia, Svédország, Oroszország, Ausztria, Wales, Csehország.3. kalap: Szlovákia, Törökország, Írország, Észak-Írország, Skócia, Norvégia, Szerbia, Finnország, Bulgária, Izrael.4. kalap: MAGYARORSZÁG, ROMÁNIA, Görögország, Albánia, Montenegró, Ciprus, Észtország, Szlovénia, Litvánia, Grúzia.5. kalap: Macedónia, Koszovó, Fehéroroszország, Luxemburg, Örményország, Azerbajdzsán, Kazahsztán, Moldova, Gibraltár, Feröer-szigetek.6. kalap: Lettország, Liechtenstein, Andorra, Málta, San Marino.
Borítókép: George Ţucudean potyagólja eldöntötte a találkozót