A csütörtökön nyilvánosságra hozott eredményekből arra is fény derül, hogy okostelefonos applikációkat átlagosan napi 2,4 órán át használják.
A felmérés egy 989 válaszadóból álló, a városi lakosságra reprezentatív mintán készült, azaz 18–32 éves, internetfelhasználó fiatalokon, akik közép- vagy felsőfokú végzettséggel rendelkeznek.
A Facebook kapcsán a válaszadók 85 százaléka úgy nyilatkozott, hogy naponta több mint fél órát töltenek el a közösségi portálon, az átlag 2,6 óra. 71 százalék mondta azt, hogy naponta több mint fél órát tölt képernyő előtt, az átlag 2,1 óra.
Az Y generáció többsége – 62 százalék – naponta felmegy a Youtube-ra is, ahol átlagosan 1,5 órát töltenek el. A videómegosztó platformot az Instagram közösségi portál követi napi átlag 0,7 órányi ott eltöltött idővel.
„Az újságokban, folyóiratokban közölt információk nem tartanak nagy érdeklődésre számot ebben a közösségben. Amíg ezeknek a fiataloknak a 72 százaléka azt mondja, hogy egyáltalán nem olvas nyomtatott újságot vagy folyóiratot, azt tapasztaljuk, hogy az online kiadványoknak sincs fantasztikusan kiemelkedő látogatottságuk körükben” – értékelte a közvélemény-kutatás eredményeit Lăcrămioara Loghin, az Exact Business Solutions menedzserigazgatója.
Az ezredfordulós generáció 43 százaléka egyáltalán nem fogyaszt online médiát, 33 százalékuk viszont napi rendszerességgel olvas különböző portálokat, de 30 percnél rövidebb ideig. Egynegyedük pedig azt mondta, több mint fél órát tölt ezzel minden nap, így a napi átlag fél óra körül alakul.
A LinkedIn, a Pinterest és a Twitter böngészésével töltik el a legrövidebb időt naponta a fiatalok, 6–12 perc között alakul az átlag.