Nagybányai győzelem az erdélyi röplabdarangadón

Többet vártak a máramarosi kiszállástól a désiek a férfi A1-osztály 26. fordulójában, szem előtt tartva az utóbbi évek tapasztalatait, de ezúttal hiába.

A Nagybányai Ştiinţa Explorări–Dési Egyesülés találkozón jól kezdték a mérkőzést a vendégek, megnyerték az első szettet. Ezután már nem mentek a dolgok úgy, ahogyan azt a Szamos-mentiek gondolták. A Marius Botea edzette hazaiak formába lendültek, egyre pontosabban és figyelmesebben szerepeltek, maguk javára fordítva az eredményt. A désiek maradtak a megnyert szettel, pedig többet is el lehetett volna érni a Gutin alji Lascăr Pană Sportpalotában, ahol mind a röplabda, mind a kézilabda már csak emlékekből él. A hazaiaknál már a találkozó előtt voltak problémák, a csapat egyik alapjátékosa, Lupu lesérült a bemelegítésnél, ami felborította a Ştiinţa Explorări mesterének tervét, de hát az Egyesülés amúgy sem okozott sok gondot számukra, biztosan érték el a sikert. A nagybányaiaknál két volt dési röplabdázó játszott, egyikük, Igor Didorcsuk éppen az összecsapás legjobb embere volt. Ha valakit ki is tudunk emelni a désieknél, az a magyar Nagy Péter, de egyedül ő sem tudta felrázni társait. A mérkőzés 97 percet tartott.

Végeredmény: • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Dési Egyesülés 3:1 (–23, 17, 15, 14).

Április 1-jén, szombaton, 17 órai kezdettel az Egyesülés hazai pályán fogadja a Karánsebesi SK együttesét a rájátszás 5. fordulójában.

Kolozs megye másik csapata Karácsonkőn vendégszerepelt a hétközi fordulóban, s a sereghajtó ellen nyerni tudott Lőtei Attila Rómeó csapata. A találkozó egy órát és 13 percet tartott.

Legközelebb szombaton 15.30 órakor játszanak az egyetemisták, a Horia Demian Sportcsarnokban a nagybányai együttest fogadják.

Végeredmény: • Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK–Kolozsvári Universitatea Sportklub 1:3 (–21, –18, 19, –19). A 7–12. helyezettek további eredménye: • Karánsebesi SE–Bákói Ştiinţa 3:1. Az állás: 1. Nagybánya 37 pont, 2. Karánsebes 33, 3. Bákó 28, 4. DÉS 22 (37:66), 5. KOLOZSVÁR 22 (30:63), 6. Karácsonkő 5.

Az 1–6. helyezetteknél: • Bukaresti MSC–Ploieşti-i Tricolorul 1:3 • Bukaresti Steaua–Galaci Arcada 1:3 • Zilahi MRK–Krajovai U MSC 3:1.

A sorrend: 1. Zilah 64 pont, 2. Krajova 57 (65:28), 3. Steaua 57 (64:28), 4. Arcada 57 (63:30), 5. Ploieşti 49, 6. Buk. MSC 34.