A Mihai Tudose vezette kormány programjában szinte egyik napról a másikra, semmilyen előzetes bejelentés nélkül jelentek meg ezek a tervek, ami alaposan kiverte a biztosítékot a vállalkozói szférában. A vállalatok üzleti forgalom alapján való megadóztatása ellen érvelt Mugur Isărescu jegybankelnök, aki szerint az intézkedés csak kisvállalatokra vethető ki, a magas hozzáadott értéket termelő társaságokkal szemben igazságtalan lenne, hiszen ez az adózás az áfához hasonlítana és kettős adózásként is lehet értelmezni.
Dragnea azt követően jelezte, hogy újratárgyalhatók a kilátásba helyezett intézkedések, hogy állítólag Tudose leszögezte Dragneának, nem hajlandó végrehajtani a párt utasításait kormányfőként. Tegnap mind a kormányfő, mind a PSD elnöke cáfolta a nyilvánosság előtt, hogy máris konfliktusba kerültek volna egymással. Dragnea közölte, ha ezek az intézkedések több kárt okoznak, mint hasznot, illetve rosszat tesznek a korrektül adót fizető vállalatoknak, akkor a kormány nem fogja alkalmazni. A kormányprogramba foglalt vitatott intézkedésekkel az ALDE mellett az RMDSZ sem értett egyet, ezt már az új kormány beiktatásakor közölték.
Călin Popescu Tăriceanu ALDE-elnök tegnapi nyilatkozatában alaposabban felfedte, hogy mi a kormány szándéka, miért találták ki hirtelen az üzleti forgalom alapján kivetendő adót. Tăriceanu elmondta, a gazdaságban szinte azonos arányban van jelen a hazai és a külföldi tőke, de a külföldi vállalatok kevesebb adót fizetnek és kevesebb alkalmazottal működnek, mint a hazai vállalatok. Tăriceanu már korábban is azzal vádolta a külföldi vállalatokat, hogy kiviszik az országból a profitjuk nagy részét, így kevés társasági adót fizetnek az államnak, ami Tăriceanu szerint nem korrekt a hazai vállalatokkal és az állammal szemben sem.