Magyar NB I., 20. forduló: az első újpesti siker

Az évet három vereséggel kezdő Újpest FC vendégként legyőzte a Budapesti MTK-t a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának szombati játéknapján, ezzel az utolsó előtti, kiesést jelentő pozícióból a kilencedik helyre lépett előre.

Vasárnap a Budafoki MTE visszaelőzhette volna, de kikapott Pakson. Az Újpest FC megelőzte a Budapest Honvédot, amely Mezőkövesden vereséget szenvedett.

Az utolsó helyezett Diósgyőri VTK is javított a helyzetén azzal, hogy hazai pályán nyert a Kisvárda Master Good ellen. Ezen a találkozón a hazaiak román légiósa, Gheorghe Grozav csak a cserepadon kapott helyet, a vendégeknél a másik román Claudiu Bomba kezdőként szerepelt, a 84. percben lecserélték.

Eredmények, OTP Bank Liga, 20. forduló: • Diósgyőri VTK–Kisvárda Master Good 2–0 (gól: David Vanecek – 10., 11 m és Hegedűs János 40. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Budapesti Honvéd 2–1 (Vadnai Dániel – 23. és Marin Jurina – 27. perc, illetve Thierry Gale – 86. perc) • Budapesti MTK–Újpest FC 1–3 (Varga Roland – 4. perc, illetve Simon Krisztián – 28., Nikola Mitrovics – 32. és Stieber Zoltán – 42. perc) • Paksi FC–Budafoki MTE 4–1 (Jagodics Márk – 2., öngól, Szabó János – 18., Hahn János – 54. perc, 11 m és Szendrei Ákos – 91. perc, illetve Takács Ronald – 62. perc). Vasárnap estére maradt a Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia FC és a Ferencvárosi Torna Club–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC. A tabella élén:

1.      FTC  19     14     4       1       40–10         46

2.      Fehérvár     19     9       6       4       42–21         33

3.      Puskás A.   19     9       3       7       24–25         30

4.      MTK 20     8       5       7       29–27         29

5.      Mezőköv.   20     8       4       8       21–25         28

6.      Kisvárda    20     7       7       6       20–24         28