Madridi tenisztorna: elődöntőben Halep és Babosék

Bejutott a legjobb négy közé a Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős a madridi salakpályás tenisztorna (5,92 millió dollár összdíjazás) női párosversenyében.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, cseh páros a Kiki Bertens, Johanna Larsson holland, svéd párost győzte le két szettben csütörtökön.

Babos és Hlavackova nem számíthatott könnyű mérkőzésre, mivel ellenfele egy nappal korábban a spanyol fővárosban elsőként rangsorolt, háromszoros Grand Slam-győztes Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova amerikai, cseh párost búcsúztatta.

Ehhez képest az első szett simán alakult: 1:1 után ugyan Babosék elvesztették adogatójátékukat, de utána sorozatban öt gémet nyertek. A másodikban 5:4 után sikerült fogadóként három meccslabdához jutniuk, melyből a harmadikat sikerült kihasználni. Az összecsapás 1 óra 6 percig tartott.

Minden pont sokat számított – kezdte értékelését saját honlapján, a babostimea.hu oldalon a magyar játékos. „Kevés hibával játszottunk, agresszívak tudtunk lenni Andreával. Az ellenfél az alapvonalról játszott az én szervámnál, ez nehezítette a feladatunkat, de nagyon jó volt a taktikánk, jó csapatot alkottunk.”

Babos még elmondta, hogy eddig nagyszerűen alakul az együttműködése Andrea Hlavackovával, jól érzik magukat a pályán, jól egészítik ki egymást.

A múlt heti, rabati tornán győztes Babos és Hlavackova ellenfele a döntőbe kerülésért az Irina-Camelia Begu, Simona Halep kettős.

A címvédő Simona Halep csütörtöki egyéni sikeréről már szóltunk (a negyeddöntőben 6:1, 6:1-re nyert az amerikai CoCo Vandeweghe ellen). Röviden jeleztük azt is, hogy a másik negyeddöntőben Sorana Cârstea két 6:4-es szettben vereséget szenvedett a francia Krisztina Mladenovicstól. Párosban pedig a Begu, Halep kettős döntő rövidítésben verte a negyedik favorit Sania Mirza, Jaroszlava Svedova (inniai, kazah) duót és bejutott az elődöntőbe.

A szabadkártyával indult Sorana Cârstea (27 éves, 83. a világranglistán) 1 óra 17 perc alatt alulmaradt a világranglista 17. helyén álló, francia színekben játszó Krisztina Mladenoviccsal szemben. A román teniszező 130 965 eurós csekkel és 215 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Beguék kissé meglepő győzelme 1 óra 16 perc alatt született meg. Az első szettet viszonylag könnyedén nyerte a román páros, a másodikat viszont ugyanolyan könnyedén elveszítette. A szuper tie-breakban Mirza és Svedova 4–3-ra vezetett, ahonnan a román lányok egy 5–0-s remek szakasszal 8–4-re fordítottak. Ezt követően mindenki megnyerte a saját adogatását, és 10–6-ra a Halep, Begu páros nyert. Begu és Halep eddigi produkciójukkal 79 360 eurónál és 390 WTA-pontot tartanak és Babos, Hlavackova kettőssel játszanak a döntőbe jutásért.

Eredmények, női páros, negyeddöntő: Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 5.)–Bertens, Larsson (holland, svéd) 6:2, 6:4; Begu, Halep–Mirza, Svedova (indiai, kazah, 4.) 6:3, 3:6, 10–6.

Eredmények, férfiak (5,44 millió összdíjazás), nyolcaddöntő: Csorics (horvát)–Murray (brit, 1.) 6:3, 6:3 (!); A. Zverev (német)–Berdych (cseh, 11.) 6:4, 6:4; Djokovics (szerb, 2.)–F. López (spanyol) 6:4, 7:5; Nisikori (japán, 6.)–Ferrer (spanyol) 6:4, 6:3; Goffin (belga, 9.)–Raonic (kanadai, 5.) 6:4, 6:2; Cuevas (uruguayi)–Paire (francia) 7:5, 0:6, 6:1; Thiem (osztrák, 8.)–Dimitrov (bolgár, 12.) 4:6, 6:4, 7:6; Nadal (spanyol, 4.)–Kyrgios (ausztrál, 16.) 6:3, 6:1. Negyeddöntő: Djokovics–Nisikori játék nélkül nyert a szerb; Cuevas–A. Zverev 3:6, 6:0, 6:4.

Nők, negyeddöntő: Mladenovic (francia, 14.)–Cârstea 6:4, 6:4; Halep (3.)–Vandeweghe (amerikai) 6:1, 6:1; Sevastova (lett)–Bertens (holland) 6:3, 6:3; Kuznyecova (orosz, 8.)–Bouchard (kanadai) 6:4, 6:0.

LAPZÁRTAKOR, ELŐDÖNTŐ: Halep–Sevastova 6:2, 6:3 – a találkozó 73 percet tartott. A másik ágon Kuznyecova–Mladenovic párharcot rendeztek. Halep eddigi jutalma 511 740 euró és 650 WTA-pont.