Labdarúgó Eb: Románia nem jutott a legjobb nyolc közé

A németországi labdarúgó Európa-bajnokságon a papírforma igazolódott be Münchenben a Románia–Hollandia nyolcaddöntőben: Edward Iordănescu csapata arányaiban túlzó, 3–0 (1–0) arányú vereséget szenvedett.

Az első negyedórában meglepően bátran támadó együttesből Dennis Man lövése jelentett némi veszélyt, aztán a hollandok védelmi hibát kihasználva szereztek vezetést a 20. percben. Az FC Liverpool játékosának, Cody Gakpónak túl nagy teret hagytak, kicselezte Andrei Raţiut, és a rövid sarkot nem eléggé védő Florin Niţă hálójába lőtt (a fotón az első gól látható). Ronald Koeman együttese pedig úgy tudta megvédeni előnyét, hogy végig veszélyesebb volt, a hajrában pedig Donyell Malen révén két ziccert is kihasznált a 83. és a 93. percben. Veresége ellenére a román válogatott emelt fővel távozhat a kontinensviadalról, hiszen csoportelsőként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, és sokáig méltó ellenfélnek bizonyult.