Kupáról kupára, bajnokságról bajnokságra

A labdarúgó elit egy része kupamérkőzésekkel (Spanyol Király Kupa, Német Kupa, angol FA-kupa), más része pótlással (olasz pontvadászat) és hétközi fordulóval (francia bajnokság) volt elfoglalva.

Debütáló finalista jutott a Barcelonának

A címvédő FC Barcelona után szerdán az Alavés csapata jutott be a labdarúgó Spanyol Király Kupa fináléjába. A gól nélküli döntetlennel zárult első mérkőzés után az Alavés hazai pályán 1–0-ra győzte le a Celta Vigo együttesét. A párharc egyetlen gólját – három perccel a becserélése után – Edgar Mendez szerezte. A baszkföldi csapat fennállása során először jutott döntőbe a Király Kupában. A döntőt május 27-én rendezik.

Spanyol Király Kupa, elődöntő, visszavágó: • Deportivo Alavés–Celta Vigo 1–0 – továbbjutott az Alavés 1–0-s összesítéssel. Kedden játszották: • FC Barcelona–Atlético Madrid 1–1 – tj. a Barcelona 3–2-es összesítéssel.

Német Kupa

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha Berlin SC 1–1-es döntetlent játszott a Borussia Dortmund otthonában a Német Kupa szerdai nyolcaddöntőjében, majd a tizenegyespárbajban alulmaradt és kiesett. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, de a Hertha az első félidő második felében kijött a szorításból és egy ellentámadás végén, Salomon Kalou révén megszerezte a vezetést. A szünet után kapujához szögezte a berlini együttest a Dortmund, Marco Reus találatával gyorsan egyenlített, majd egymás után vezette veszélyes akcióit. Szabálytalanságokkal igyekezett tördelni a játékot a Hertha, és annyiban sikerrel járt, hogy a rendes játékidőben már nem esett több gól, ahogyan a hosszabbításban sem. A tizenegyesek során a berliniek közül hárman is hibáztak, így a Borussia 3–2-re megnyerte a párharcot és a nyolc közé került.

A harmadosztályú Sportfreunde Lotte az élvonalbeli Werder Bremen és Bayer Leverkusen után ezúttal a másodosztályú 1860 München együttesét búcsúztatta.

Eredmények, Német Kupa, nyolcaddöntő: • Astoria Walldorf (IV. liga)–Arminia Bielefeld (II.) 1–1, tizenegyesekkel: 4–5 • Hamburger SV–1. FC Köln 2–0 • Bayern München–VfL Wolfsburg 1–0 • Greuther Fürth (II.)–Borussia Mönchengladbach 0–2 (a magyar idegenlégiós Pintér Ádám kezdőként lépett pályára a házigazdáknál, ám a 18. percben véget is ért számára a meccs: piros lapot kapott) • Borussia Dortmund–Hertha Berlin SC 1–1, tizenegyesekkel: 3–2 • SV Sandhausen (II.)–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–4 • Sportfreunde Lotte (III.)–TSV 1860 München (II.) 2–0 • Hannover 96 (II.)–Eintracht Frankfurt 1–2. A továbbjutásról egy mérkőzés döntött.

FA-kupa: a Leicester ráadásban rúgott bombagólokkal nyert

Az angol FA-kupa 4. fordulójának visszavágóján a bajnok Leicester City hosszabbításban 3–1-re legyőzte a másodosztályú Derby Countyt, így bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a harmadosztályú Millwall lesz az ellenfele. A Leicester az első meccsen a 86. percben mentette újrázásra az összecsapást, most pedig a második félidő elején vezetést szerzett, Albrighton visszafejelt labdáját King csúsztatta közelről a kapuba (1–0). A 61. percben jött a válasz, De Sart legurított szabadrúgását Camara lőtte kapura, a megpattanó labda pedig becsapta Zielert (1–1). Újabb gól a rendes játékidőben már nem esett, így jöhetett a ráadás, amelyben Ndidi és Gray is nagyszerű gólt szerzett, így 3–1-re nyert a Leicester City.

Eredmény, angol, FA-kupa, a 4. forduló megismételt mérkőzésén: • Leicester City–Derby County 3–1 – hosszabbítás után

A nyolcaddöntő párosítása: • Burnley–Lincoln City (V. liga), Middlesbrough–Oxford United (III.), Huddersfield Town (II.)–Manchester City, Millwall (III.)–Leicester City, Wolverhampton Wanderers (II.)–Chelsea, Fulham (II.)–Tottenham Hotspur, Blackburn Rovers (II.)–Manchester United és Sutton United (V.)–Arsenal.

Kilenc ember is elég volt a Milannak

A Bologna házigazdaként 1-0-ra kikapott az AC Milantól az olasz bajnokság 18. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen. A vendég milánóiak közül a 37. percben Gabriel Paletta, az 59. percben pedig Juraj Kucka kapott piros lapot, utóbbi a magyar idegenlégiós Nagy Ádámmal szemben szabálytalankodott. A kettős emberelőnyt a Bologna nem tudta kihasználni, sőt a 89. percben Mario Pasalics megszerezte a győztes gólt az AC Milannak, amely ezzel megszakította négy mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát. A hazaiak magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót.

A másik pótolt mérkőzésen a címvédő és listavezető Juventus hét pontra növelte az előnyét, a Crotone csapatát is legyőzte.

Eredmények, a 18. fordulóból elhalasztott mérkőzések: • Crotone–Torinói Juventus 0–2 • Bologna–AC Milan 0–1. A tabellán 23 forduló után: 1. Juventus 57 pont, 2. AS Róma 50, 3. SSC Nápoly 48, 4. SS Lazio 43, 5. Milánói Internazionale 42, 6. Atalanta Bergamo 42, 7. Milan 40, …, 14. Bologna 27, …, 19. Crotone 13.

Ligue 1

A francia élvonalbeli bajnokság 24., hétközi fordulójában az AS Monaco idegenben nyert, s őrzi hárompontos előnyét a tabellán.

Eredmények: • Caen–Girondins Bordeaux 0–4 • Montpellier–AS Monaco 1–2 • Paris Saint-Germain–OSC Lille 2–1 • Lorient–Toulouse 1–1 • Nizza/Nice–Saint-Étienne 1–0 • Olympique Lyon–Nancy 4–0 • Angers–Stade Rennes 0–0 • Metz–Dijon 2–1 • Marseille–Guingamp 2–0. A Bastia–Nantes találkozót a heves esőzés miatt elhalasztották. Az állás: 1. Monaco 55 pont/24 mérkőzés, 2. PSG 52/24 (47–18), 3. Nice 52/24, 4. Lyon 40/23, 5. Saint-Étienne 36/24 (26–19), 6. Marseille 36/24 (31–28).