Kolozs megyei röplabdavereségek a zárfordulóban is

A férfi A1-osztály alapszakaszának 22., utolsó fordulójában a Kolozs megyeiek ismét kikaptak: a bajnokkal szemben maradt alul a Dési Egyesülés, hazai pályán a Galaci Arcadától szenvedett vereséget a Kolozsvári Universitatea Sportklub.

A dési sportcsarnokban rendezett találkozót eredetileg az oltyánok otthonában kellett volna lebonyolítani, de a két klub beleegyezésével az ősszel a désiek utaztak Krajovára. A vendégeknek nem volt nehéz dolguk egy teljesen visszaesett gárdával szemben, a második játszmát leszámítva, a hétvégi összecsapást a krajovaiak uralták. A mérkőzés 105 percet tartott.

A hazaiak kispadján csak Szilágyi Tibor másodedző ült, nem tisztázott okból Victor Lazăr nem volt jelen az alapszakasz utolsó találkozóján. Helyette Marius Dascălu csapatkapitány irányította társait a pálya széléről. Akárhogy vesszük, az Egyesülés a visszavágón leszerepelt, ilyen sikertelen sorozatot rég nem zárt.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Krajovai U MSC 1:3 (–20, 22, –13, –19).

A Horia Demian Sportcsarnokban a Kolozsvári Universitatea Sportklub a Galaci Arcadát fogadta, és esélye sem volt a bajnoki címért még versenyben levő vendégekkel szemben. Lőtei Attila Rómeó legénysége 72 percet töltött a pályán, s egyik játszmában sem ért el 20 pontig.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Galaci Arcada 0:3 (–18, –19, –19).

A többi eredmény: • Bukaresti Steaua–Karánsebesi SE 3:2 • Zilahi MRK–Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK 3:1 • Nagybányai Şiinţa Explorări–Bákói Ştiinta 3:2. Ma játsszák a Ploieşti-i Tricolorul–Bukaresti MSC mérkőzést. A táblázaton 22 forduló után: 1. Steaua 53 pont (59:22), 2. Zilah 53 (58:22), 3. Krajova 52, 4. Arcada 49, 5. Ploieşti 41, 6. Buk. MSC 34 – előbbi kettőnek 21 mérkőzés alapján, 7. Nagybánya 28, 8. Karánsebes 24, 9. Bákó 22, 10. DÉS 17, 11. KOLOZSVÁR 15, 12. Karácsonkő 5.

A Kolozs megyeiek a rájátszásban a 7–12 helyért küzdenek, már amennyire szó lehet küzdelemből. Az utóbbi évek tapasztalata azt mutatja, az A1-bajnokság e szakaszát (kivéve a bajnoki címért harcoló csapatokat) egyik alakulat sem veszi komolyan.