II. liga, 29. és 30. forduló: Dobogós helyen az U FC

A román labdarúgó II. liga hétközi fordulójában szerdán jegyzett váratlan eredmények után dobogós helyen maradt a Kolozsvári U FC, amely kedden Bukarestben 6–2-re elgázolta a Daco-Geticát.

A Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi edzette Kolozsvári U FC másodosztályú csapata a fővárosi Colentina negyedben szerepelt a II. liga hétközi, 29. fordulójának keddi nyitányán, a korábban az élvonalban is szerepelt Bukaresti Daco-Getica (korábban Bukaresti Juventus) otthonában, s kiütéses győzelmet aratott. Cristian Gavra két gólt jegyzett, s ezzel a II. ligában a gólkirályi lista élére állt, Dorin Goga csapatkapitány szintén kétszer volt eredményes, de adott három gólpasszt is.

Az U FC összeállítása: Iulian Dinu – Alexandru Coman, Andrei Cordoş (67. perc Ionuţ Ursu), Sepsi László, Dan Berci – Gabriel Giurgiu, George Florescu (81. perc Florin Burghele), Daniel Nicolae Pârvulescu (64. perc Răzvan Greu), Iuliu Haţiegan – Cristian Gavra, Dorin Goga.

Végeredmény: • Bukaresti Daco-Getica–Kolozsvári U FC 2–6 (gól: Raphael Stănescu – 74. és George Călinţaru – 88. perc, illetve Cristian Gavra 2 – 31. és 78., Dorin Goga 2 – 43. és 49., Daniel Nicolae Pârvulescu – 60., valamint Iuliu Haţiegan – 92. perc).

Szerdai eredmények: • Clinceni-i Academica–Baloteşti-i SK 4–0 (gól: Alexandru Buziuc – 13., Bogdan Florin Barbu 2 – 23. és 82. perc, az első 11 m, továbbá Robert Ion – 77. perc) • Temesvári ACS Politechnika–Bukaresti Metaloglobus 1–0 (Cătălin Bădăuţă – 51. perc, 11 m) • Sznagovi Sportul–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–4 (Lucian Ion – 72. és Alexandru Ioniţă I. – 86. perc, illetve Vasile Pop – 43., 11 m, Alexandru Dulca – 45., Gabriel Preoteasa – 56, és Andrei Luduşan – 89. perc) • Mioveni-i SK–Bákói Aerostar 2–0 (Simon Măzărache – 62. és Robert Boboc – 71. perc) • Konstancai Farul–Temesvári ASU Politechnika 1–1 (Romeo Surdu – 21. perc, illetve Adrian Bedea – 74. perc) • Brăilai Dacia Unirea–Petrozsényi Energeticianul 3–1 (Momodou Jallow – 17., Konyeha Onyeka – 38. és Costin Ciucureanu – 47. perc, 11 m, illetve Cosmin Ionică – 88. perc) • Aradi UTA–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 3–3 (David Popa – 57., Alexandru Ciucur – 59. és Ciprian Rus – 72. perc, illetve Patrick Popescu – 7., Andrei Blejdea – 25. és Gabriel Dodoi – 82. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Piteşti-i Argeş FC 1–2. Csütörtökön játszották a Temesvári Ripensia–Târgoviştei Chindia találkozót.

A 30. fordulót szombattól hétfőig rendezik a másodosztályban.

A program (a mérkőzések fele 11 órakor kezdődik, az ettől eltérő időpontot külön jelöljük):

Szombaton: • ASU Poli–Dacia Unirea • Pandúrok–Clinceni • Aerostar–Daco-Getica • Baloteşti–Sznagov (12 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó) • Kv. U FC–Farul (Kolozsvár Aréna, 14 órakor, Look Sport, DigiSport1 és Telekom Sport1). Vasárnap: • Metaloglobus–UTA • Energeticianul–Ripensia • Chindia–ACS Poli (12 órakor, Look Sport és DigiSport1) • Nagyvárad–Petrolul (14 órakor, Look Sport, DigiSport1 és Telekom Sport3). Hétfőn: • Argeş–Mioveni (18 órakor, Look Sport és DigiSport1). Az állás:

1.      Clinceni      29     22     1       6       61–17         67

2.      Kv. U FC   29     18     6       5       62–22         60

3.      Chindia      28     18     6       4       56–29         60

4.      Petrolul      29     18     5       6       52–25         59

5.      Sznagov     29     18     5       6       45–26         59

6.      Argeş          29     15     8       6       42–24         53

7.      Mioveni      29     14     6       9       43–30         48