II. liga, 2. forduló: U FC-s „hazai” siker

Első sikerét érte el a másodosztályú Kolozsvári U FC csapata, amely „hazai” pályaként Marosvásárhelyen kiütéssel, 3–0 arányban nyert a Petrozsényi Energeticianul örökében lépett Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok gárdáját.

Cristian Dulca csapata a Trans Sil Stadionban fogadta ellenfelét, a Kolozsvár Aréna gyepszőnyegét ugyanis fel kell újitani az Untold fesztivál után. Ráadásul még a szurkolók sem segíthették az egyetemistákat, mivel elkezdődött a zártkapus meccsek sora (az U FC a sikertelen osztályozós párharcon történt szurkolói rendbontás, egy biztonsági ember székkel megdobása miatt kapta a háromfordulós büntetést).

A fekete-fehérek első két idénybeli gólját a fiatal tehetség, a kiváló eredménnyel érettségizett Alex Pop szerezte az első félidő hajrájában. A 35. és a 40. percben volt eredményes, első góljánál, a felezővonalat átlépve, mintegy 40 m-es lövése kötött ki a hálóban.

A második játékrészben a veterán Dorin Goga állította be a végeredményt az 56. percben.

Végeredmémy: • Kolozsvári U FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 3–0 (gól: Alexandru Pop 2 – 35. és 40., továbbá Dorin Goga – 56. perc).

További eredmények: • Konstancai Farul–Călăraşi-i Dunărea 1–0 (gól: Baudoin Kanda – 31. perc, 11 m) • FK Csíkszereda–Bukaresti Metaloglobus 3–0 (Hodgyai László – 9., Eder Gonzalez – 25. és Soufiane Jebari – 65. perc) • Temesvári Ripensia–Buzăui Glória MSC 1–2 (Călin Toma – 11. perc, illetve Valentin Alexandru 2 – 13. és 39. perc) • Mioveni-i SK–Resicabányai MSC 1–1 (Valentin Balint – 72. perc, 11 m, illetve Daniel Vădrariu – 92. perc, 11 m) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Temesvári ASU Politechnika 0–3 (Mircea Axente – 14., Alin Manea – 58. és Adrian Ungureanu – 80. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 0–3 (Denis Ispas – 81., valamint Dragoş Tescan 2 – 88. és 91. perc) • Bukaresti Rapid–Chiajnai Concordia 3–1 (Cătălin Hlistei – 18., 11 m, Andrei Paliu – 23., öngól és Marian Vlada – 32. perc, illetve Alexandru Albu – 7. perc) • Sznagovi Sportul–Piteşti-i Campionii FC Argeş 0–3 (Andrei Blejdea 3 – 52., 73. és 79. perc). Hétfőn 18 órakor játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Aradi UTA találkozót. Az állás:

1.    Turris O.    2       2       0       0       5–0   6

2.    Buzău         2       2       0       0       3–1   6

3.    Rapid         2       1       1       0       3–1   4

Resica         2       1       1       0       3–1   4

5.    Mioveni      2       1       1       0       2–1   4

6.    Farul 2       1       1       0       1–0   4

7.    UTA 1       1       0       0       3–0   3

8.    Argeş          2       1       0       1       4–2   3