II. liga, 10. forduló: Újabb pontokat vesztett az U FC

A Kolozsvár Arénában gyér nézőközönség, mintegy 600 néző előtt két patinás egyesület küzdött, és végül nem bírt egymással: a Kolozsvári U FC 1–1 (0–1) arányú döntetlennel végzett a Temesvári Ripensiával.

Az első félidő legnagyobb helyzetét Ricardo Rafael „Rafa” Costa Miranda hagyta ki a 23. percben: George Florescu csapatkapitány balról beadott a portugál tisztára játszotta magát, mintegy hét méterről kapura lőtt, de csak a kapufát találta el. Három perc múlva jött a hidegzuhany: a Ripensia ellentámadásánál Albert Voinea kapta az előreívelt labdát, lerohanta a zöld-foki szigeteki Carlos Daniel Silveira da Graça „Kay”-t, átemelte a labdát Cosmin Dur-Bozoancă kapuson, ugyancsak ő követte a labdát, és közelről az üres kapuba bólintott (0–1).

A második félidőben Dorin Goga beállása kicsit felrázta a fekete-fehéreket, a moldáv Artur Crăciun előbb fölé fejelt (60. perc), majd mellé lőtt (64. perc), a harmadik helyzetet pedig egy percre rá Victor Robert Dican hagyta ki, hasonló módon. Az újabb csere, Daniel Nicolae Pârvulescu beállása után egy perccel szinte gólt lőtt az első labdaérintésnél (72. perc), aztán a helyzetek sokasága végül az egyenlítést is elhozta, egy szöglet nyomán Florescu ívelt vissza balról a kapu elé, az őrizetlenül hagyott Dican pedig magasra emelkedve hét méterről fejelt a kapuba (1–1). S még a győzelem is összejöhetett volna, de a hosszabbításpercben Goga lesgyanús helyzetben üresen kapta a labdát 7 m-re a kaputól, de lövését bravúrral hárította Ştefan Dobre kapus.

Adrian Falub csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Rareş Daniel Takacs, Carlos Daniel Silveira da Graça „Kay”, Artur Crăciun, Dan Mihai Berci – Ricardo Rafael „Rafa” Costa Miranda (53. perc Dorin Ioan Goga), Victor Robert Dican (88. perc Florin Burghele), George Florescu, Carol Taub (71. perc Daniel Nicolae Pârvulescu) – Alexandru Pop, Cristian Gavra.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Temesvári Ripensia 1–1 (Victor Robert Dican – 82. perc, illetve Albert Voinea – 26. perc).

A pontosztozkodással mindkét együttes a kiesőzónában maradt.

További eredmények: • Konstancai Farul–Sznagovi Sportul 1–0 (gól: Alexandru Stoica – 94. perc) • Mioveni-i SK–FK Csíkszereda 3–0 (Andrei Hergheligiu – 12., valamint Davide Massaro 2 – 45. és 70. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Călăraşi-i Dunărea 2–3 (Mario Mihai 2 – 30. és 68. perc, illetve Bogdan Rusu – 39., Salvatore Marrone – 48. és Radu Crişan – 82. perc) • Chiajnai Concordia–Bukaresti Metaloglobus 1–1 (Paul Batin – 77. perc, illetve Alexandru Ciocâlteu – 59. perc) • Resicabányai MSC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 1–7 (Daniel Ene – 19. perc, illetve Victoraş Astafei 2 – 11. és 59., Vasile Pop 3 – 17., 43. és 52. , Alexandru Gârbiţă – 71., továbbá Alexandru Bădăuţă – 87. perc) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Ploieşti-i–Petrolul 0–1 (Gabriel Oiţă – 48. perc, öngól) • Temesvári ASU Politechnika–Piteşti-i Campionii Argeş FC 3–0 (Ioan Mera 2 – 18. és 74., valamint Artiom Zabun – 92. perc).

A Bukaresti Rapid–Aradi UTA összecsapást a vendégek kérésére elhalasztották (mivel az aradiak két játékost adnak az ifjúsági válogatottakba). Kedden játsszák a Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Buzăui Gloria MSC találkozót (19.30-kor, élőben közvetítik a Look Sport, DigiSport1 és Telekom Sport1 tévéadók). Az állás:

1.      Turris O.    9       7       1       1       20–5 22

2.      Mioveni      10     5       5       0       14–5 20

3.      UTA 8       6       1       1       26–5 19

4.      Buzău         9       6       1       2       18–7 19

5.      Rapid         9       5       2       2       13–9 17

6.      Argeş          10     5       1       4       13–13         16

7.      Metalogl.    10     4       3       3       15–11         15

8.      Farul 10     4       3       3       7–6   15