Ezt követően Póka András György polgármester és Preininger Rozália (szoboradományozó) leplezte le Gyarmathy Zsigáné Hóry Etelka szobrát, amely egyelőre az Ady Endre Szakiskolában kap helyet. Péter Mónika Mária tanár, az Ady Endre Kulturális Egyesület elnöke Gyarmathy Zsigánét méltatta.
Tanulmányi eredményeiért ösztöndíjban részesült Csüdöm Dávid, Kolcsár Boróka, Lovász Balázs (8. osztályosok), Okos-Rigó Rózsa és Péter Koppány (7. o.), sportteljesítményéért Bethlendi Emma (8. o.); a bentlakó diáknak járó ösztöndíjat Gasca Emma (8. o.) vette át. Először ítélték oda a Keresztes-ösztöndíjat, amelyet a nemrég alakított szakiskola tanulója, Bokor-Gál Máté Szilárd vehetett át az ösztöndíj-alapító Keresztes Árontól – tájékoztatott Kovács Erzsébet, az ösztöndíj-kuratórium elnöke.
A zászlót fénykép és leírás alapján rekonstruálták
Okos Mártontól, az ösztöndíj egyik alapítójától megtudtuk: célkitűzéseik most is ugyanazok – a tehetséges, jól tanuló de anyagi háttérrel nem rendelkező diákoknak támogatást biztosítani tanulmányaik folytatásához, segíteni nekik abban, hogy ne legyenek kénytelenek lemondani a további tanulásról.
A diákösztöndíj alapításának huszadik évfordulójára megjelent kötetben az ösztöndíjnak a története is, Okos Márton szerkesztésében. A kiadvány összefoglalja az ösztöndíj alapításának ötletét és az alapító levelet, Gyarmathy Zsigmond életét, továbbá a díjazásról az évek során megjelent írásokat is, számos fotóval illusztrálva, továbbá megtaláljuk a könyvben a Gyarmathy-indulót is, Okos Márton szövegéhez Laczó Zoltán Vince szerzett zenét.
(N.-H. D.)
Borítókép és fotó: Kalotaszentkirályi Ady Endre szakiskola/ Facebook