Vasárnapra virradólag is folytatódtak az amerikai légicsapások
A közel-keleti térségért felelős katonai irányítási törzs közleményében tudatta: a szombati amerikai csapások célpontjai között az iráni felderítő infrastruktúra elemei, kommunikációs rendszerek, légvédelmi létesítmények, drónraktárak és aknák elhelyezésére szolgáló eszközök voltak. A válascsapásokat a kereskedelmi hajózás ellen folytatódó iráni agresszióval indokolták.
Amerikai tisztségviselők arról számoltak be, hogy a szombaton végrehajtott légicsapás erőteljesebb volt, mint a hasonló célú pénteki amerikai művelet. Közölték, hogy a célpontok között olyan légvédelmi állások is voltak, amelyeket az április 7-én hivatalosan életbe lépett tűzszünet idején az iráni hadvezetés újratelepített.
Az Irán közelében állomásozó amerikai egységek pénteken ugyancsak egy kereskedelmi hajó ellen indított iráni dróntámadásra reagáltak katonai erővel, amikor hat vadászrepülőgép négy célpontot támadott Irán déli, főként partvidéki részén.
Az amerikai légicsapásokra válaszul az iráni Forradalmi Gárda ballisztikus rakétákat és drónokat lőtt ki az amerikai támaszpontok felé Kuvaitban és Bahreinben, azzal vádolva az Egyesült Államokat, hogy megsértették a fegyverszüneti megállapodást, és figyelmeztetve, hogy a békefolyamatot teljesen felfüggeszthetik. Az újabb bombázási hullám után Donald Trump amerikai elnök közölte, hogy Washington feladhatja a diplomáciai utat, és „kénytelen lehet katonai úton befejezni a megkezdett munkát”. A Truth Social oldalon közzétett üzenetében Trump közvetlen figyelmeztetést is intézett Teherán felé: „Ha ez bekövetkezik, az Iráni Iszlám Köztársaság megszűnik létezni”.

