Focihírek röviden

ORANGE I. LIGA, RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ

A válogatott mérkőzés után a román labdarúgó élvonal visszatér a rendes kerékvágásba, péntektől hétfőig rendezik a harmadik forduló mérkőzéseit.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, és a Look tv-k egyike):

Felsőház, 1–6. hely:Szombaton: • Krajovai Universitatea SK–Kolozsvári CFR 1907 (20.30 órakor). Vasárnap: • Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamó (20.30 órakor). Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Konstancai Viitorul (20.30 órakor).Alsóház., 7–14. hely:Pénteken: •  Chiajnai Concordia–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (18 órakor) • Botoşani-i FC–Marosvásárhelyi ESE/ASA (20.30 órakor). Szombaton: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Temesvári ACS Poli (18 órakor) • Vasárnap: • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán (15 órakor).

III. LIGA, 20. FORDULÓ

A labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken (a meccsek 15 órakor kezdődnek) és szombaton (17 órakor) bonyolítják le a forduló találkozóit.

A program:

Pénteken: • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Fugyivásárhelyi SK • Nemeszsuki Egyesülés–Radnóti SK • Kolozsvári Egészség–Sülelmedi Jövő • Zilahi FC–Dési Egyesülés • Medgyesi Gázmetán II–Pusztadaróci Termés. Szombaton: • Lénárdfalvi AFC–Szászrégeni Lendület • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–FC Beszterce. A Kudzsiri Kohász szabadnapos.

IV. LIGA, 20. FORDULÓ

Szombaton 15 órakor a Dan Anca Sportbázison: Kolozsvári U FC–Szászfenesi Egyesülés.

ROMÁN KUPA, NEGYEDDÖNTŐK

A szerdai negyeddöntők után kiderült, hogy a legjobb négy között nem lesz fővárosi együttes.

Eredmények: • Mioveni-i SK (II. liga)–Voluntari-i FC 1–2 (gól: Andrei Neagoe – 35. perc, illetve Florin Cernat – 13. és Gabriel Deac – 91. perc; kiállítva: Daniel Novac – 94. perc, Voluntari) • Krajovai Universitatea SK–Bukaresti Dinamó 6–5 – tizenegyesrúgások után (Gustavo, Briceag, Bancu, Calancea, Kelics és Andrei Ivan, illetve Hanca, Busuladzics, Nistor, Filip és Popa betalált; Screciu, illetve Patrick Petre és Danu Spătaru elhibázta; kiállítva: Alexandru Băluţă – 63. perc, Krajova). Lapzárta után ért véget a Konstancai Viitorul–Gyurgyevói/Giurgiui Astra találkozó.

NÉVVÁLTOZTATÁS: STEAUÁBÓL FCSB

Immár hivatalossá vált az élvonalbeli fővárosi labdarúgócsapat névváltozatása: minekutána Gigi Becali tulajdonos korábban a katonaság képviselőivel folytatott perben veszített, kénytelen volt váltani, és csapata a Bukaresti Steaua helyett ezentúl FCSB néven fog szerepelni. A hivatalosan Steaua elnevezésű együttes a negyedosztályból indul, edzője Ion Ion lesz.

ÚJABB VÁLOGATOTT MECCS A KOLOZSVÁR ARÉNÁBAN

Február óta csak megbeszélés szintjén létezett a terv, immár biztossá vált: a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) csütörtöki vezetőségi ülésén egyöntetűen megszavazták, hogy június 13-án újabb labdarúgó válogatott mérkőzést rendeznek a Kolozsvár Arénában. A nemzeti tizenegy barátságos meccsen a tavalyi Copa America-győztes, az oroszországi Konföderációs Kupára készülő Chile legénységét fogadja, három nappal a lengyelországi világbajnoki-selejtező után.

MAGYAR KUPA: HA SZERDA, AKKOR 2–1

Mindhárom szerdai labdarúgó Magyar Kupa mérkőzés 2–1-es eredménnyel végződött. A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Eredmények, Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés: • Budafok (NB III.)–Swietelsky Sopron (II.) 1–2 • Ferencvárosi TC–Diósgyőri VTK 2–1 • Újpest FC–Budapesti Vasas 1–2. Kedden játszották: Mezőkövesd Zsóry FC–Szolnoki MÁV FC (II.) 3–1.