Férfi kézilabda-vb: hatgólos magyar siker a brazilok ellen

Férfi kézilabda-vb: hatgólos magyar siker a brazilok ellen
A magyar férfi kézilabda-válogatott továbbra is vezeti középdöntős csoportját az egyiptomi világbajnokságon, miután az első forduló csütörtöki játéknapján 29–23-ra legyőzte Brazíliát.

A magyarok Németország, Uruguay és a Zöld-foki Köztársaság legyőzésének köszönhetően a maximális négy pontot vitték magukkal a középdöntőbe, ahol szombaton 19 órától Lengyelországgal, hétfőn 19 órától pedig az Európa-bajnok Spanyolországgal találkoznak. A hatcsapatos csoport első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A brazilok legjelentősebb hiányzója ezen a tornán Thiagus Petrus, a Szeged korábbi, a Barcelona jelenlegi védekezőspecialistája, illetve Marcus Oliveira szövetségi kapitány. Mindketten koronavírusos megbetegedés miatt hagyják ki a világbajnokságot.

Vegyes képet mutatott az első negyedóra, mert mindkét oldalon voltak szép megoldások, nagy gólok, ugyanakkor ki nem kényszerített hibák, pontatlan lövések is. A 14. percben a brazilok súlyosnak tűnő térdsérülés miatt elveszítették José Toledót, a jobbátlövőt egy vétlen szituáció után hordágyon vitték le a pályáról. A magyarok Mikler Roland védéseire alapozva 5–1-es sorozattal elléptek 11–8-ra, de a brazilok gyorsan visszazárkóztak, ráadásul a 24. percben Ancsin Gábort már másodszor állították ki.

A hajrában Mikler további bravúrokat mutatott be, a védekezés egyre jobban működött előtte – a második negyedórában csupán három gólt kapott a csapat –, így a magyarok 4–0-s sorozattal zárták az első félidőt, és a szünetben 16–11-re vezettek.

A második felvonás elején már hét találat is volt a különbség, ám a folytatásban felzárkóztak a nagyszerűen küzdő brazilok, mert a magyar csapat játéka támadásban és védekezésben is pontatlanná vált. A hullámvölgyet 5–1-es szériával használta ki az ellenfél, Gulyás István szövetségi kapitány időkérése után azonban négyes gólsorozattal ismét elhúzott a magyar válogatott (25–18).

A hajrában is inkább a védekezés, mint a támadójáték működött hatékonyan magyar oldalon, ennek ellenére sikerült növelni a különbséget, és végül magabiztosan, hat találattal győzni.

Mikler Roland 39 lövésből 16-ot védett, Székely Márton pedig egy hétméterest hárított. A mezőny legeredményesebb játékosa a brazil Haniel Langaro volt nyolc góllal.

A két csapat hatodik egymás elleni mérkőzésén a hatodik magyar siker született.

*

A spanyol válogatott 32–28-ra legyőzte Németország csapatát. A szünetben még három találattal vezettek a spanyolok, ám a németek remekül kezdték a második félidőt, és hamarosan már ők voltak háromgólos előnyben. Erre az Európa-bajnoki címvédő 9–1-es sorozattal reagált, és a hajrában már nem engedték közelebb az ellenfelüket, így továbbra is veretlenek a tornán.

A kairói II. csoportban az olimpiai és világbajnoki címvédő dánok a várt magabiztossággal győzték le Katart, így továbbra is őrzik százszázalékos mérlegüket.

Eredmények: középdöntő, 1. forduló:    

I. csoport (Új Főváros): • Magyarország–Brazília 29–23 (16–11) – a magyar válogatott összeállítása: Mikler Roland – Sunajko Stefan 4, Szita Zoltán 2, Lékai Máté 3, Bánhidi Bence 5, Máthé Dominik 4, Hornyák Péter 3; cserék: Sipos Adrián 1, Rosta Miklós 2, Ancsin Gábor 1, Bodó Richárd 4, Nagy Bence, Székely Márton (kapus), Hanusz Egon • Lengyelország–Uruguay 30–16 (14–9) • Spanyolország–Németország 32–28 (16–13). A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Spanyolország 5, 3. Lengyelország 4, 4. Németország 2, 5. Brazília 1, 6. Uruguay 0.

II. csoport (Kairó): • Argentína–Japán 28–24 (17–13) • Horvátország–Bahrein 28–18 (13–8) • Dánia–Katar 32–23 (17–12). Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Horvátország 5, 3. Argentína 4, 4. Katar 2, 5. Japán 1, 6. Bahrein 0.

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A 25–32. helyért, 1. forduló, I. csoport (Gíza): • Kongói Demokratikus Köztársaság–Angola 32–31 (13–15) • Tunézia–Zöld-foki Köztársaság 10–0 (játék nélkül).