Európai kézilabda kupákban történt

A női és férfi Bajnokok Ligája, valamint az EHF-kupa történéseiről szólunk román és magyar szemszögből.

Női BL: Fontos győzelmet aratott a címvédő, csoportelső Győr

Hat góllal, 26–20 (12–9) arányban győzött vasárnap este hazai pályán a Bukaresti MSC a dán FC Midtjylland ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában.

A román csapatnak legalább négy góllal kellett nyernie azért, hogy ne pont nélkül jusson tovább a főcsoportba. A vasárnapi eredménnyel a címvédő a második, a dánok a harmadik helyről jutnak tovább. Az Aurelian Roşca edzette fővárosiak legjobbja ismét a svéd idegenlégiós Isabelle Teherese Gullden volt 5 góllal. Szombaton a Győri Audi ETO KC hazai pályán magabiztosan 32–25-re verte az orosz Rosztov-Dont és ezzel megnyerte a csoportot.

A C-csoport végső sorrendje: 1. GYŐR 10 pont, 2. Buk. MSC 6, Midtjylland 6, 4. Rosztov-Don 2.

A 2. főcsoportba jutott a Győr, amely 6 pontot hoz magával a selejtezőcsoportból, a Krim Ljubljana szintén 6 ponttal, a Larvik HK és az FC Midtjylland 4–4 ponttal, a Buk. MSC és a Team Esbjerg 2–2 ponttal. A BL január végén folytatódik.

A másik magyar érdekeltségű csoportban az Ferencváros TC-Rail Cargo Hungaria ötgólos győzelméről az orosz Asztrahanocska vendégeként már szóltunk, a Fradi öt pontot visz magával az 1. főcsoportba.

Eddig nem közölt eredmény, női BL, B-csoport, 6. (utolsó) forduló: • HC Lipcse (német)–Vardar Szkopje (macedón) 22–45 (9–22). A csoport végeredménye: 1. Vardar 11 pont, 2. FTC 9, 3. Asztrahanocska 2, 4. Lipcse 2.

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak. Az 1–3. helyezettek a középdöntőben folytatják szereplésüket, és magukkal viszik az ugyancsak továbbjutó csapatok elleni eredményeiket. A negyedik helyezettek átkerülnek az EHF-kupa 16-os csoportkörébe.

Férfi BL: nagy csatában kikapott a Veszprém

A Telekom Veszprém nagy csatában, magas színvonalú mérkőzésen egy góllal kikapott a vendég Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Jövő vasárnap a két együttes Párizsban mérkőzik meg egymással.

Eredmény, 7. forduló, A-csoport: • Telekom Veszprém–Paris Saint-Germain (francia) 28–29 (14–15) • Orlen Wisla Plock (lengyel)–Kadetten Schaffhausen (svájci) 33–26 (15–12) • Bjerringbro-Silkeborg (dán)–Barcelona (spanyol) 23–27 (13–11) • THW Kiel (német)–Flensburg-Handewitt (német) 22–30 (12–14). A csoport állása: 1. PSG 12 pont (220–189), 2. Barcelona 12 (199–179), 3. Flensburg-Handewitt 9, 4. VESZPRÉM 8, 5. Kiel 6, 6. Wisla Plock 5, 7. Bjerringbro-Silkeborg 4, 8. Schaffhausen 0.

A B-csoport eddig nem közölt eredményei: • PPD Zágráb (horvát)–Kielce (lengyel) 23–26 (12–11) • Rhein-Neckar Löwen (német)–Vardar Szkopje (macedón) 27–33 (16–17). Az állás: 1. Vardar 12 pont, 2. Kielce 10, 3. MOL-PICK SZEGED 9 (192–179), 4. RN Löwen 9 (203-200), 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 7, 6. Celje (szlovén) 4, 7. Kristianstad (svéd) 3, 8. Zágráb 2.

A csoportgyőztesek a negyeddöntőbe, a 2–6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

Női EHF-Kupa: magabiztos Alba Fehérvár, kiesett a Brăilai Dunărea

Az Alba Fehérvár az idegenbeli siker után vasárnap a hazai visszavágón is magabiztosan legyőzte a szlovákiai Iuventa Nagymihály/Michalovce csapatát a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, így – az Érdhez hasonlóan – bejutott a 16-os csoportkörbe. A Brăilai Dunărea búcsúzott a küzdelemsorozattól.

Női EHF-kupa, 3. forduló (a 16-os csoportkörbe jutásért), visszavágó: • Székesfehérvári Alba Fehérvár KC–Iuventa Nagymihály/Michalovce (szlovákiai) 27–19 (16–11) – továbbjutott az Alba Fehérvár, kettős győzelemmel, 55–42-es összesítéssel • Byasen Trondheim (norvég)–Brăilai Dunărea Brăila 34–23 (17–10) – tj. a Byasen 58–48-as összesítéssel.

Férfi EHF-kupa: Tatabánya közel a csoportkörhöz

A Grundfos-Tatabánya 12 góllal nyert a Makkabi Srugo Risón Leción csapata ellen a férfi kézilabda EHF-kupa harmadik fordulós párharcának első mérkőzésén, ezzel az izraeli visszavágó előtt nagy lépést tett a 16-os csoportkörbe jutás felé. A magyar csapat a szünetig ötgólos előnyre tett szert, majd ezt a másodikban gyorsan megduplázta, aztán többször is vezetett tíz találatnál nagyobb különbséggel. Végül fölényesen nyert, így nagyon kedvező helyzetben utazhat a pénteki visszavágóra.

Eredmény, férfi EHF-kupa, 3. forduló (a 16-os csoportkörbe jutásért), 1. mérkőzés: • Grundfos-Tatabánya–Makkabi Srugo Risón Leción (izraeli) 35–23 (16–11).