A konferenciára – amelynek célja, hogy felkeltse az érdeklődést a tudományos gondolkodás és a kutatás iránt – kétféleképpen lehetett nevezni: saját, önálló tudományos kutatásról szóló munkával, amely tartalmazta az elért eredményeket, illetve olyan tudományos kutatásról szóló munkával, amely még nem rendelkezik eredményekkel, hanem hipotézisen alapszik.
A Kemény Zsigmond Elméleti Líceum lelkes szervezőcsapatának köszönhetően napokon belül átalakult az iskola, az osztálytermek szekciók előadótermévé váltak, a tornateremből pedig kulturális tér lett, amely a megnyitó és a díjátadó gála számára tökéletes helyszínnek bizonyult. A példaszerűen megszervezett eseményt, a diákokat kísérő mentorok és a zsűri tagjai is dicsérték, amely a szamosújvári középiskola hírnevét emeli.
A konferencia hivatalos megnyitóját március 3-án, pénteken kora este szervezték, amelyen Juhos Borbála és Feketelaki Gáspár negyedik osztályos diákok varázsolták el a közönséget a zongorajátékukkal, Borsos Antónia (6. osztály) fuvolával, Felszegi Imre (6. osztály) hegedűvel, az iskola kórusa (vezető Kis-Juhász Vilmos) pedig énekszóval kápráztatta el az egybegyűlteket.
A pénteki megnyitón felszólalt a házigazdaként szolgáló Kemény Zsigmond Elméleti Líceum igazgatója, Kulcsár Melinda Ilona, a Kolozs megyei tanfelügyelőség képviselője Kerekes Adelhaida főtanfelügyelő -helyettes, Ionel Ovidiu Drăgan Szamosújvár polgármestere és Szladek Máté a Kutató Diákok Országos Szövetségének főkoordinátora. A megnyitó (és a díjazás) bemondói Felszegi Kincső és Szabó Salánki Krisztián, tizenkettedikes diákok voltak, akik nagyszerűen megállták helyüket.
A konferencia második napja regisztrációval kezdődött, majd a szekcióülések következtek, amelyeken a résztvevő diákok bemutatták munkájukat. Kolozs megyét kilenc diák képviselte, ötön a Kemény Zsigmond Elméleti Líceumban tanulnak, négyen pedig a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceumban.
Természettudományok – ökológia – Kyndryl szekcióban I. díjat érdemelt Hanecz Dávid és Váradi Ákos, II. díjat kapott Suba Dániel és Újfalusi Ábel, III. díjas lett Ludescher László Barna, dicséretben részesült Szilágyi Dávid Attila és Dragos Rolland Gabriel. Biológia – környezettudomány szekcióban I. díjat kapott Péter-Brezovsky Tamás és Szakács Apor-Tamás, II. díjban részesült Vass Hunor, III. díjat Simon Dorka Boróka, dicséretet pedig Berekméri László és Szilágyi Zsuzsanna Tímea érdemelt. Pszichológia – nyelvészet szekcióban I. díjjal Mike Zenkőt és Zsigmond Bernátot jutalmazták, II. díjat érdemelt Bardócz Andrea, Kelemen Andrea, III. díjban részesült Duca Hanna és Pál Karola, dicséretben pedig Bálint Enikő és Szász Nóra. Humántudományok szekcióban I. díjat kapott Forró-Bathó Eszter Anna, II. díjas lett Ciuraru Daniela és Timár Eszter, III. díjat érdemelt Elekes Ingrid Briana, dicséretben részesült Czofa Helga, Márton Boglárka és Kozma Eszter. A kutatási terv tömb díjazottjai: I. díj Ferenczi Tímea (Kemény Zsigmond Elméleti Líceum, Szamosújvár), II. díj: Ambrus Orsolya és Diószegi Zoltán, III. díj: Fekete Tihamér, dicséret: Dezső Szilárd, Pénzes Botond Mátyás.
Az esemény szervezői Kovács Zoltán Zsolt (ügyvezető igazgató, oktatási minisztérium, kabinetigazgató), Kerekes Adelhaida (alelnök, a Kolozs megyei Tanfelügyelőség, főtanfelügyelő-helyettes), Kulcsár Melinda Ilona (alelnök, Kemény Zsigmond Elméleti Líceum, igazgató) és Pap György Attila (elnökségi tag, Kemény Zsigmond Elméleti Líceum) volt. A konferencia fővédnöke Grezsa Csaba, a Magyar Köztársaság kolozsvári főkonzulja volt, a konferencia tudományos elnöke pedig Markó Bálint rektorhelyettes, a Babeş–Bolyai Tudományegyetem részéről.