Dobogón a Potaissa

A férfi kézilabda Nemzeti Liga 18. fordulójának nyitányán a Tordai Potaissa a Szatmárnémeti MSC-t fogadta a George Bariţiu Sportteremben. A találkozón a házigazdák nyertek háromgólos különbséggel.

A végeredmény: • Tordai Potaissa–Szatmárnémeti MSC 26–23 (11–13).

Kiválóan kezdték a meccset a tordaiak, 4–1-re vezettek a találkozó elején. A szatmáriak viszont ezek után hosszú ideig uralták a játékot, szünetben is két góllal vezettek, s a lendület a 39. percig kitartott.

Ekkor vezettek utoljára a vendégek (17–18), a Potaissa az utolsó 10 percben döntötte el a meccs sorsát. Az 50. percben még 22–22 volt az eredmény, a hajrában a tordaiak sorozatban négy gól dobtak, és csak egyet kaptak.

A táblázatot a 43 pontos Bukaresti Dinamó vezeti (16 mérkőzésből) a 37 pontos Dél-Dobrudzsa előtt (15 mérkőzés, 427–367-es gólarány). A dobogó harmadik fokára egyelőre a Tordai Potaissa kapaszkodott fel (37 pont, 17 mérkőzés, 507–473). Negyedik helyen a Székelyudvarhelyi KC található, amely 32 pontot gyűjtött 15 mérkőzésből.

A Fogarasi MSC–Dinamó találkozó lapzárta után végződött, a forduló többi meccsét hétvégén játsszák.