Tartja dobogós helyét a Potaissa

Sepsiszentgyörgyön rendezték csütörtökön a férfi kézilabda Bölények Ligája 20. fordulóját, Kolozs megye képviselője, a Tordai Potaissa kétgólos győzelemmel tartja a helyét a dobogó legalsó fokán.

Horaţiu Gal tanítványai 32–30 (17–14) arányban győzték le a Szucsávai ESK-t. A találkozó elején egy ideig fej fej mellett haladtak a felek, elsőnek a bukovinaiak tudtak meglépni két góllal (12. perc: 5–7). A Potaissa ötgólos sorozattal tudott válaszolni, s a 21. percben már 11–8-ra vezetett, s szünetig megőrizte a különbséget. Fordulás után a tordaiak megduplázták az előnyt (38. perc: 23–16), a végére egy kicsit lazítottak ugyan (a mester a keret minden tagjának lehetőséget adott a pályára lépésre), de két gól különbséget megőriztek a végére, és győztek.

A Potaissa góldobói: Milos Dragas 8, Cristi Ghiță 7, Thalmaier Roland 5, Gabriel Dumitriu 3, Răzvan Pavel, Mihai Rohozneanu és Radu Lazăr 2–2, Roman Zacaciurin, Nenad Szavics és Daniel Pop 1–1.

A sorozatban négy kolozsvári forduló következik, az elsőn kedden a Potaissa a Foksányi MSC ellen lép pályára.

További eredmények: • Vászlói/Vaslui-i MSC–Bukaresti 26–32 (13–13) • Foksányi MSC–Dél-Dobrudzsai KK 26–27 (10–13) • Resicabányai MSC–Nagybányai Minaur 22–25 (10–14) • Botoşani-i Magnum–Temesvári Politechnika MSC 27–34 (12–18) • Bákói MSC–Bukaresti Steaua 27–26 (14–12) • Bodzavásári/Buzăui KK–Fogarasi MSC 25–23 (12–10). A Bukaresti MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Dinamó 55 pont/19 mérkőzés, 2. Dél-Dobrudzsa 48/19, 3. POTAISSA 47/19, 4. Minaur 37/18, 5. Buk. MSC 36/18, 6. Temesvár 28/19.

Borítókép: Ismét érmes helyekért küzd a sárga mezes Kolozs megyei együttes – FOTÓ: FACEBOOK/POTAISSATURDA