Diákok digitalizálják az egyetem elavult munkamódszereit
A számítástechnikai iparág szárnyal Kolozsváron, a magánszektor önmagát előzi meg folyton az innovatívabbnál innovatívabb megoldásokban, mialatt az iparág szakembereit biztosító egyetemnek nincsenek meg a szükséges eszközei arra, hogy ezt a lendületes fejlődést követni tudják. A Babes-Bolyai Tudományegyetem diákjai ennek ellensúlyozására létrehozták az UBB IT HUB elnevezésű programot, amely mentor-rendszerben, szakgyakorlatnak minősülő önkéntes diákmunkával dolgozná ki az egyetemi bürokrácia csökkentését, az egyetemi szervezési folyamatok felgyorsítását-pontosságát szolgáló szoftvereket, digitális fejlesztéseket. Megpróbálnák utolérni a magánszektort, egyben sokkal operatívabb megoldásokat kínálnak egyetemi folyamatokra. A tantermek és a bentlakások elosztása például szerintük akár 60%-kal gyorsabban történhetne a két szoftvernek köszönhetően. Már várják a jelentkező diákokat az ubbithub.csubb.ro felületen, a fiataloknak egyben tanulási lehetőséget kínálnak, többek között megismerhetik a nagy IT-cégekben is zajló munkamódszert.
Andrei Tecsi programvezető a BBTE Egyetemi Étkezdék és Bentlakások Vezetőtanácsának tagjaiként gyakran szembesült az intelligens eszközök hiányával a mindennapi problémák megoldási folyamatait illetően, és bízik abban, hogy az UBB IT HUB jelenti a megoldást az egyetemi közeg fejlesztésére – írják a szerkesztőségünknek eljuttatott közleményükben.
Megoldásukat szívesen megosztják az ország más egyetemeivel is, a program egyik alapítója február végén bemutatja a felsőoktatási rendszer innovációs megoldásait tárgyaló európai IT-találkozón, ahonnan remények szerint a témához kapcsolódó legfrissebb újdonságokkal tér majd haza.