CFR 1907: thrillersiker

A román labdarúgó élvonal 25. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 csapata nem szívbetegnek ajánlott meccsen elhozta mind a három pontot a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC otthonából.

A végeredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Kolozsvári CFR 1907 1–2 (gól: Andrei Cristea – 91. perc, illetve Ionuţ Larie – 18. és Andrei Peteleu – 92. perc).

Az Emil Alexandrescu Stadionban rendezett mérkőzésen a vasutasok vezető góljánál Ionuţ Larie mintegy 20 méterről szabadrúgást végezhetett el, ami a kapu jobb oldalában kötött ki (18. perc: 0–1). A CFR ezenkívül kihagyott egy szekérderéknyi helyzetet, főleg Cristi Bud, akit hétfő este elkerült a szerencse (2., 4. és 26. perc, utóbbi kapufa; továbbá  az 51., 55., 61. és 63. perc). De Ciprian Deac (19. perc) és Tomislav Sorsa (71. perc, újabb kapufa) is hagyott ki óriási lehetőséget. Bud helyzete a 26. percben még ezenkívül is nagy vitát váltott ki, ugyanis a kapus végül megfogta a labdát, de az (a tévés visszajátszások alapján) áthaladt a gólvonalon – a játékosok hiába reklamáltak, az aradi Ovidiu Alin Haţegan játékvezető hajthatatlan maradt, és nem adta meg a találatot.

S mivel a kimaradt lehetőségek általában megbosszulják önmagukat, a hajrában már az Eugen Neagoe edzette házigazdák jeleskedtek, Már Vasile Gheorghe (81. perc) lövése is figyelmeztető jelleggel bírt, aztán Andrei Cristea az első hosszabbításpercben szintén megcsillanthatta szabadrúgó-technikáját: bal oldalról a szenzációs lövése a bal kapufa felső részéről pattant a hálóba – Mihai Mincă kapusnak esélye sem volt belenyúlni (91. perc: 1–1). Ám rögtön középkezdés után a kolozsváriak gyors támadásánál Andrei Peteleu az ötös sarkánál megkapta a labdát, és 25 éves hátvéd közelről, de éles szögből leadott lövése a hálóban kötött ki (92. perc: 1–2), igaz ehhez az olasz Alessandro Caparco rossz helyezkedése is kellett.

A CFR 1907 együttese 2017-ben veretlen (három győzelem és egy döntetlent értek el), a Jászvásár viszont idén nyeretlen (egy döntetlen és egy vereség).

Sikerével Miriuţă László csapata felkapaszkodott a bajnoki dobogóra, az alapszakasz utolsó fordulójában egy pont is elég, hogy megtartsa helyét a rájátszásban (de akár vereséggel is továbbjuthat).

A két csapat összeállítása:

Jászvásár: Caparco – Ţigănaşu, Ciucă, Mihalache, Voicu – Ştefănescu (77. perc Panţâru), Gheorghe, Mitics, Ciucur (67. perc Szato) – Cristea, Golubovics.CFR: Mincă – Camora, Andrei Muresan, Larie, Tiago Lopes – Gomelt, Deac, Omrani – Bud (69. perc Sorsa), Păun (87. perc Horj), Nouvier (75. perc Peteleu).További eredmény: • Chiajnai Concordia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–3 (gól: Tiberiu Serediuc – 9. perc, illetve Fabricio – 8., Daniel Florea – 48. és Constantin Budescu – 73. perc).

A hétvégi forduló előtt csütörtökön pótlásra kerül sor: 20 órai kezdettel Jászvásár–Astra mérkőzést rendeznek (élőben követhető a Look Plus, a DigiSport1 és DolceSport tévéadón). A találkozót a 23. fordulóban kellett volna lebonyolítani február 10-én, ám az időjárás és a jeges pálya miatt elhalasztották.

A 26., az alapszakasz utolsó fordulójának programja: • Temesvári ACS Poli–Concordia • Krajovai Universitatea Sportklub–Medgyesi Gázmetán • Kv. CFR 1907–Konstancai Viitorul • Bukaresti Steaua–Marosvásárhelyi ESE/ASA • Voluntari-i FC–Jászvásár • Astra–Botoşani-i FC • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Bukaresti Dinamó. Az állás:

***Tizennégy pontot levontak.

Az 1–6. és a 7–14. helyezettek az alapszakasz zárása után külön utakon folytatják a rájátszásban a bajnoki címért, illetve a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelmet.