CFR 1907: megszakadt Iordănescu jó sorozata

Tíz veretlen mérkőzés (nyolc győzelem és két döntetlen) után a Kolozsvári CFR 1907 először vesztett, amióta Edward Iordănescut kinevezték vezetőedzővé: a román élvonal alapszakasza 22. fordulójának zárómérkőzésén 2–1 (2–1) arányú vereséget szenvedett a Botoşani-i FC otthonában.

A fagyos-saras, alig használható pályán rendezett zárt kapus összecsapást a fővárosi Horia Gabriel Mladinovici vezette.

A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Sousa, Cristian Manea (78. perc Mateo Susics) – Andrei Mihai Gâdea (10. perc Adrian Păun), Ovidiu Hoban (63. perc Luís Aurélio Coimbra), Ciprian Deac – Valentin Costache (78. perc Nicolae Carnat), Gabriel Debeljuh, Alexandru Chipciu (63. perc Mario Rondón); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski, Iasmin Latovlevici, Sziám Ben Júszef, Michaël Pereira.

A találkozó jól indult a vasutasok számára, hiszen 80 másodperc játék után már rezgett a háló: a horvát Gabriel Debeljuh kapta meg a labdát, s a 16-os vonaláról kilőtte a bal első sarkot (0–1).

Bár a labdát többet birtokolta a CFR 1907, hat perc alatt pontrúgások után fordított a moldvai gárda. Előbb a 31. percben Mihai Roman I. bal oldali szögleténél Cristian Manea elvesztette a párharcot az albán Enriko Papa ellenében, s utóbbi a rövid sarokba fejelt (1–1). A 37. percben pedig egy szabadrúgás után a szír Mahmoud al-Mawas, a német Cristopher Braun, majd Enriko Papa próbálkozott, utóbbi eltalálta a jobb kapufát, a kipattanót pedig Mihai Roman I. lőtte a kapu jobb oldalába (2–1). A félidő hajrájában Ciprian Deac oldalhálót lőtt.

Térfélcsere után a vasutasok eredménytelenül hajszolták az egyenlítést, legközelebb ehhez Adrian Păun és a venezuelai Mario Rondón állt, előbbi 20 méteres bombája a 81. percben megtornáztatta az osztrák Hidajet Hankic kapust, utóbbi a hosszabbításpercek előtt Deac passzát nem tudta gólra váltani. A 91. percben viszont al-Mawas növelhette volna a házigazdák előnyét, amikor egyedül találta magát Cristian Bălgrădean kapussal szemben, de lövése elakadt egy barázdában.

A CFR 1907 nem tudta kihasználni az éllovas FCSB botlását, először kapott ki idegenben ebben az idényben, s egy pont lemaradással a második helyen maradt. Következik hétfőn 20.30-kor a Voluntari-i FC elleni mérkőzés a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A Botoşani-i FC sorozatban harmadik győzelménél és ugyanannyi hazai sikerénél tart.

Eredmények, I. liga, 22. forduló: • Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 2–1 (gól: Enriko Papa – 31. és Mihai Roman I. – 37. perc, illetve Gabriel Debeljuh _0 2. perc) • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC 0–1 (Jefte Betancor – 5. perc; Ovidiuban játszották; a mérkőzés egyik megfigyelője a sepsiszentgyörgyi Oláh József volt).

A 23. fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le.

A tervezett program (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Piteşti-i Argeş FC–Viitorul (20 órakor). Szombaton: • Târgoviştei Chindia–Aradi UTA (14.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (21 órakor). Vasárnap: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (12.15-kor) • Clinceni-i Academica–Krajovai Universitatea FC (14.30-kor) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–FCSB (19.45-kor). Hétfőn: • Botoşani–Medgyesi Gázmetán (17.30-kor) • Kv. CFR 1907–Voluntari (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.30-kor). Az állás:

16.     Jászvásár    22      4        4        14      21–50         16

Kedden a Ploieşti-i Petrolul (II. liga)–Jászvásár találkozóval elkezdték a Román Kupa nyolcaddöntőinek sorozatát.

A további tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szerdán: • Konstancai Farul (II.)–Chindia (14.30-kor) • Kolozsvári U FC (II.)–UTA (Kolozsvár Aréna, 17.15-kor) • Dinamó–FCSB (20.30-kor). Csütörtökön: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (II. liga)–Gázmetán (15 órakor) • Temesvári ASU Politechnika (II.)–Astra (17.45-kor) • Botoşani–Krajova (20.30-kor). A Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul visszalépése után a szintén II. ligás Călăraşi-i Dunărea játék nélkül jut tovább.

IZLANDI VÁLOGATOTT A VASUTASOKNÁLBeigazolódott a sajtóhír: a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata honlapján és közösségi oldalán bejelentette az izlandi Rúnar Már Sigurjónsson érkezését. A 30 éves középpályás legutóbb a kazah élvonalbeli FK Asztanánál játszott, a középpályás megfordult még hazájában a Valur Reykjavíknél, a svéd GIF Sundsvallnál, a svájci Grasshopper Zürichnél és FC St. Gallennél. Rúnar Már Sigurjónsson 2011-ben az izlandi Ligakupát és 2019-ben kazah bajnokságot, 2020-ban pedig kazah Szuperkupát nyert. Az északi játékos játszott a CFR elleni Bajnokok Ligája-selejtezős párharcban, 29-szeres válogatott, a nemzeti csapatban egy gólt szerzett, tagja volt a 2016-ban Európa-bajnokságon részt vevő csapatnak, játszott a Románia elleni győztes, és a Magyarország elleni vesztes Eb-pótselejtezőn is.