CFR 1907: gól nélküli döntetlen az FCSB-vel

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata az előző idény ezüstérmesével, az FCSB-vel mérkőzött a bukaresti Nemzeti Arénában, és – mondhatni hagyományosan – döntetlenre végeztek a felek, ezúttal 0–0 volt a végeredmény.

A vasutasok hagyták ki az első nagyobb gólhelyzetet, a 27. percben a francia–algériai Billel-Abdel Omrani egy az egyben maradt Cristian Bălgrădean kapussal, de lövése elkerülte a kaput. A félidő végén, a 44. percben Ovidiu Hoban bombájánál a kapus verve volt, ám a szerb Bogdan Planics menteni tudott a gólvonal előtt. A második hosszabbításpercben szabadrúgáshoz jutott a CFR 1907, a cseles megoldás végén Ciprian Deac lőtt, de Bălgrădean hárított.

A második félidőben is a kolozsváriaknak volt több gólhelyzetük. Az 54. percben Bălgrădean megfogta a brazil Paulo Vínicius fejesét (a sérülésből felgyógyult hátvéd hosszú idő után tért vissza a csapatba). A 71. percben megsérült Valentin Costache, s ez jelentette a lehetőséget az ifjúsági válogatott Alexandru Paşcanunak, a csereként beállt játékos debütált a vasutasoknál. Deac cselekkel tört be a 16-osba a 76. percben, lövésénél ismét helyt állt a kapus. A 90. percben az argentin Juan-Emmanuel Cúlio hagyott ki ordító gólhelyzetet: néhány méterre a kaputól lemaradt a beadásról, majd Vinícius újabb fejesénél Bălgrădean helyt állt. A végén azonban a Bogdan Argeş Vintilă edzette FCSB is nyerhetett volna, a hosszabbításpercekben Florinel Coman és Iulian Cristea hagyott ki helyzetet, utóbbi fejese a lécen csattant.

Az eltiltott Dan Petrescu vezetőedző helyett Alin Minteuan másodedző irányította az együttest, a találkozót az aradi Ovidiu Alin Haţegan vezette.

A kolozsváriak összeállítása: Giedrius Arlauskis – Andrei Peteleu, Kevin Boli, Paulo Vinícius, Mario Camora – Cătălin Itu (66. perc Mihai Bordeianu), Ovidiu Hoban, Juan Emmanuel Cúlio – Ciprian Deac, Billel-Abdel Omrani (86. perc Mario Rondón), Valentin Costache (71. perc Alexandru Paşcanu).

A CFR számára a következő próbatétel a Román Kupa nyolcaddöntője lesz, csütörtökön 21.30-kor a Botoşani-i FC otthonában vendégeskedik.

Végeredmény: • FCSB–Kolozsvári CFR 1907 0–0.

További vasárnapi eredmény: • Botoşani-i FC–Târgoviştei Chindia 0–3 (gól: Andrei Dumiter – 33., Liviu Mihai – 45. + 2., 11 m és Mihai Voduţ – 77. perc; kiállítva: Hervin Ongenda – 93. perc, illetve Alexandru Benga – 85. perc). A forduló a hétfő esti Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika találkozóval zárult. Az élen: 1. KV. CFR 1907 21 PONT/10 MÉRKŐZÉS, 2. Krajovai Universitatea SK 19/10, 3. Viitorul 18/9 (23–10), 4. Medgyesi Gázmetán 18/10 (20–13), 5. Jászvásár 16/9, 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 15/10.

Keddtől csütörtökig bonyolítják le a Román Kupa tizenhatoddöntőit. Kilenc (csillaggal megjelölt) találkozót élőben közvetítenek a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadók.

A program:

Kedden, 16.30-kor: • Horezui Flacăra (III. liga)–Astra • Szucsávai Foresta (III.)–Gázmetán • Aradi UTA (II.)–Bukaresti Dinamó* • Buzăui Metalul (III.)–FK Csíkszereda (II.). 18 órakor: • Turnu Măgurele Turris-Oltul (II).–Clinceni-i Academica. 19.15-kor: • Chiajnai Concordia (II.)–Voluntari-i FC*. 21.30-kor: • Konstancai U 1948 (III.)–Kolozsvári U FC.*

Szerdán, 16 órakor: • Chindia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt*. 16.30-kor: • Făurei-i SK (III.)–Mioveni-i SK (II.) • Alsógáldi Ipar (III.)–Ploieşti-i Petrolul. 18.45-kor: • Resicabányai MSC (II.)–Krajova*. 21.30-kor: • Botoşani–Kv. CFR 1907*.

Csütörtökön, 16.30-kor: • Temesvári Ripensia (II.)–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK • Kolozsvári Egészség (III.)–Viitorul (a Kolozsvár Arénában)*. 18.45-kor: • Bukaresti Rapid (II.)–Jászvásár*. 21.30-kor: • Bukaresti Metaloglobus–FCSB*.

Borítókép: Cúlio (fehérben) hagyta ki a vasutasok legnagyobb gólhelyzetét (hátul Florin Tănase) – FOTÓ: MEDIAFAX