Bajnokságról bajnokságra: sevillai pontszerzés, magabiztos Chelsea

A spanyol és az angol labdarúgó-bajnokságban hagytak hétfőre is mérkőzést, ezenkívül a Bajnokok Ligája szerdai programjára is kitérünk.

Primera División

Az FC Sevilla döntetlent játszott a Deportivo Alavés otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. Az Európa Liga-címvédő, Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős sevillai együttes már hat meccs óta veretlen az élvonalban.

Eredmény: • Deportivo Alavés–FC Sevilla 1–1. A tabellán: 1. FC Barcelona 60 pont/26 mérkőzés, 2. Real Madrid 59/25, 3. Sevilla 56/26, 4. Atlético Madrid 49/26, 5. Real Sociedad 48/26, 6. Villarreal 45/26, …, 11. Alavés 34/26.

Az angol bajnokságban listavezető Chelsea 2–1-es győzelmet aratott a West Ham United otthonában hétfő este, a 27. forduló zárómérkőzésén. Az első félidőben Eden Hazard, a másodikban pedig Diego Costa volt eredményes, majd a hazaiak Manuel Lanzini révén a 92. percben szépítettek.

Eredmény: • West Ham United–Chelsea 1–2.

A táblázaton: 1. Chelsea 66 pont/27 mérkőzés, 2. Tottenham Hotspur 56/27, 3. Manchester City 55/26, 4. FC Liverpool 52/27, 5. Arsenal 50/26, 6. MU 49/26, …, 11. West Ham 33/27.