Bajnokságról bajnokságra: rajt a németeknél is

Focikörképünkben az európai labdarúgó topbajnokságok (az olasz, a spanyol, a német, az angol és a francia pontvadászat) hétvégi eredményeit mutatjuk be – az ötösfogat teljessé vált miután Némethonban is elrajtolt a bajnokság.

A Fiorentina fölényesen, hat gólt szerezve nyert a Chievo ellen az olasz labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi játéknapján. A Milánói  Internazionale 2–0-ról játszott döntetlent a második félidőben feltámadó vendég AC Torinóval.

Eredmények: • SSC Nápoly–AC Milan 3–2 (Vlad Chiricheş cserepados volt a házigazdáknál) • Torinói Juventus–SS Lazio 2–0 (Ştefan Radu végigjátszotta a mérkőzést a vendégek hátvédsorában) • Fiorentina–Chievo 6–1 • Cagliari–Sassuolo 2–2 • Milánói Internazionale–Torino 2–2 • Frosinone–Bologna 0–0 (Nagy Ádám nem került a keretbe a vendégeknél) • Genoa–Empoli 2–1 • Udinese–Sampdoria 1–0 • SPAL–AC Párma 1–0. Hétfőn játsszák az AS Róma–Atalanta Bergamo találkozót. Az állás: 1. Juventus 6 pont/2 mérkőzés (5–2), 2. Nápoly 6/2 (5–3), 3. SPAL 6/2 (2–0), 4. Sassuolo és Udinese 4/2 (egyaránt 3–2-es gólarány), 6. Fiorentina 3/1.

Az FC Barcelona 1–0-ra győzött az újonc Real Valladolid otthonában a spanyol bajnokság második fordulójában. A meccs egyetlen gólját Ousmane Dembélé szerezte az 57. percben. A francia csatár augusztus 12-én a Sevilla elleni spanyol Szuperkupa-mérkőzésen is győztes gólt lőtt. A 83. percben a vendégek, a 94. percben pedig a hazaiak találatát érvénytelenítette a játékvezető les miatt.

Eredmények: • Espanyol Barcelona–Valencia CF 2–0 • Real Valladolid–FC Barcelona 0–1 • Atlético Madrid–Rayo Vallecano 1–0 • Deportivo Alavés–Real Betis Sevilla 0–0 • Leganés–Real Sociedad 2–2 • Getafé–Eibar 2–0 • Girona–Real Madrid 1–4 • FC Sevilla–Villarreal 0–0. Hétfőre maradt a Levante–Celta Vigo és az Athletic Bilbao–Huesca összecsapás. A sorrend: 1. Real Madrid 6 pont (6–1), 2. Barcelona 6 (4–0), 3. Sevilla 4 (4–1), 4. Espanyol 4 (3–1), 5. Real Sociedad 6 (4–3), 6. Atlético 4 (2–1).

Bundesliga

Az RB Lipcse a magyar válogatott Gulácsi Péterrel a kapuban 4–1-es vereséget szenvedett a Borussia Dortmund vendégeként a német bajnokság első fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A lipcsei csapat az első percben megszerezte a vezetést, a hazaiak azonban már a félidőben 3–1-re vezettek, s végül magabiztosan győztek. Gulácsi Péter végigvédte a mérkőzést.

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha Berlin SC hazai pályán 1–0-ra legyűrte az újonc 1. FC Nürnberg együttesét. A találkozó egyetlen gólját a bosnyák Vedad Ibisevics szerezte, akinek 288. mérkőzésén ez volt a 110. gólja a Bundesligában. A 90. percben pályára lépett az edző fia, ifj. Dárdai Pál is, akinek ez volt a harmadik meccse a német élvonalban.

Szalai Ádám szerezte csapata, az 1899 Hoffenheim gólját, amely 3–1-re kikapott a címvédő Bayern München otthonában. Az 57. percben Szalai Ádám előbb kicselezte Jérome Boatenget, majd a német válogatott hátvéd és a visszazáró Javi Martínez között laposan a kapu hosszú alsó sarkába lőtt. A Kicker című német szaklap statisztikája szerint ez volt a magyar csatár 190. mérkőzése és 46. gólja a Bundesligában.

A román középpályás Alexandru Maxim a cserepadról nézte együttese, a FSV Mainz 05 sikerét.

Eredmények: • Bayern München–1899 Hoffenheim 3–1 • Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–0 • Hertha Berlin SC–1. FC Nürnberg 1–0 • Werder Bremen–Hannover 96 1–1 • SC Freiburg–Eintracht Frankfurt 0–2 • VfL Wolfsburg–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 2–1 • Fortuna Düsseldorf–FC Augsburg 1–2 • Borussia Dortmund–RB Lipcse 4–1 • FSV Mainz 05–VfB Stuttgart 1–0.

Az FC Liverpool hazai pályán 1–0-ra győzött a Brighton ellen, így továbbra is kapott gól nélkül vette át a vezetést a döntetlent játszó Manchester Citytől az angol bajnokságban. A harmadik fordulóban Jürgen Klopp csapatának gólját a tavasszal gólkirályi címig jutó egyiptomi Mohamed Szalah szerezte. Sikerükkel a továbbra is százszázalékos vörösök lépéselőnybe kerültek a délután csak döntetlent elért, címvédő Manchester Cityvel szemben.

Eredmények: FC Liverpool–Brighton 1–0 • Wolwerhampton Wanderers–Manchester City 1–1 • Arsenal–West Ham United 3–1 • AFC Bournemouth–Everton 2–2 • Huddersfield Town–Cardiff City 0–0 • Southampton–Leicester City 1–2 • Watford–Crystal Palace 2–1 • Fulham–Burnley 4–2 • Newcastle United–Chelsea 1–2. Hétfőn játsszák a Manchester United–Tottenham Hotspur rangadót. A tabellán: 1. Liverpool 9 pont/3 mérkőzés (7–0), 2. Chelsea 9/3 (8–3), 3. Watford 9/3 (7–2), 4. Man. City 7/3 (9–2), 5. Bournemouth 7/3 (6–3), 6. Tottenham 6/2.

Ligue 1

A francia pontvadászat 3. fordulója után a címvédő fővárosiakkal a szintén 100%-os Dijón tartja a lépést.

Eredmények: • Olympique Lyon–Racing Strasbourg  2–0 • Paris Saint-Germain–Angers 3–1 • Amiens–Stade Reims 4–1 • Montpellier–Saint-Etienne 0–0 • Nantes–Caen 1–1 (a házigazdáknál a román válogatott Ciprian Tătăruşanu védett) • Nizza/Nice–Dijón 0–4 • Toulouse–Nimes 1–0 • OSC Lille–Guingamp 3–0 • Girondins Bordeaux–AS Monaco 2–1 • Olympique Marseille–Stade Rennes 2–2. A táblázaton: 1. PSG 9 pont (9–2), 2. Dijón 9 (8–1), 3. Lille 7, 4. Lyon 6 (4–1), 5. Nimes 6 (7–5), 6. Reims 6 (3–4).