Bajnokságról bajnokságra: pontosztozkodás Medgyesen

A szokásos heti európai topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia bajnokság) hétvégi esemény-összefoglalója mellett a román fociélvonal vasárnap esti rangadójára is kitérünk. A ködös Albionban a bajnoki forduló mellett a Ligakupa győzteséről is döntöttek

Orange I. liga

A román első osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában döntetlenre végzett a Gázmetán és a Steaua. A remivel az vált biztossá, hogy a fővárosi gárda nem lehet első az alapszakasz végén, a Konstancai Viitorulnak ugyanis öt pont előnye van a rájátszás előtti utolsó forduló előtt.

Végeredmény: • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Steaua 1–1 (gól: Daniel Sikorski – 54. perc, illetve Denis Alibec – 30. perc). Lapzárta után végződött a Chiajnai Concordia–Gyurgyevói/Giurgiui     Astra és a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzés. Az állás: 1. Viitorul 51pont/25 mérkőzés, 2. Steaua 46/25, 3. Krajovai Universitatea SK 40/25, 4. Gázmetán 39/25, 5. Bukarestii Dinamó 38/25, 6. KV. CFR 37/24 – utóbbitól hat pontot levontak.

Az AS Róma kétgólos győzelmet aratott az Internazionale vendégeként az olasz bajnokság 26. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

Eredmények: • Torinói Juventus–Empoli 2–0 • SSC Nápoly–Atalanta Bergamo 0–2 • Chievo–Pescara 2–0 • Crotone–Cagliari 1–2 • Genoa–Bologna 1–1 • SS Lazio–Udinese 1–0 • Sassuolo–AC Milan 0–1 • AC Palermo–Sampdoria 1–1 • Milánói Internazionale–AS Róma 1–3. Lapzárta után ért véget a Fiorentina–AC Torino találkozó. A tabellán: 1. Juventus 66 pont/26 mérkőzés, 2. Róma 59/26, 3. Nápoly 54/26, 4. Atalanta 51/26, 5. Lazio 50/26, 6. Inter 48/26.

Primera División

A címvédő FC Barcelona egy gól különbséggel győzött az Atlético Madrid vendégeként a spanyol bajnokság 24. fordulójának vasárnapi rangadóján. A 17 bajnoki találkozó óta veretlen katalánok győztes gólját Lionel Messi szerezte a 86. percben. A Real Madrid kétgólos hátrányból fordított és nyert a Villarreal vendégeként, és ezzel ismét a tabella élére állt.

Eredmény: • Las Palmas–Real Sociedad 0–1 • Eibar–Malaga 3–0 • Deportivo Alavés–FC Valencia 2–1 • Real Betis Sevilla–FC Sevilla 1–2 • Leganés–Deportivo La Coruńa 4–0 • Espanyol Barcelona–Osasuna Pamplona 3–0 • Atlético Madrid–FC Barcelona 1–2 • Athletic Bilbao–Granada 3–1 • Sporting Gijón–Celta Vigo 1–1 • Villarreal–Real Madrid 2–3. Az állás: 1. Real Madrid 55 pont/23 mérkőzés, 2. Barcelona 54/24, 3. Sevilla 52/24, 4. Atlético 45/24, 5. Real Sociedad 44/24, 6. Villarreal 39/24.

Bundesliga

A Hoffenheim a hajrában egyenlítve ért el döntetlent a Schalke 04 gelsenkircheni otthonában a német bajnokság 22. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén. A vendégek magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a 64. percben, 1–0-s hazai vezetésnél lépett pályára volt csapata ellen. Eggyel előbbre lépett a Dárdai Pál edzette Hertha Berlin SC, miután két góllal jobbnak bizonyult közvetlen vetélytársánál, az Eintracht Frankfurtnál.

Eredmények: • VfL Wolfsburg–Werder Bremen 1–2 • Hertha Berlin SC–Eintracht Frankfurt 2–0 • Bayern München–Hamburger SV 8–0 • SV Darmstadt 98–FC Augsburg 1–2 • SC Freiburg–Borussia Dortmund 0–3 • Bayer Leverkusen–FSV Mainz 0–2 • RB Lipcse–1. FC Köln 3–1 • FC Ingolstadt 04–Borussia Mönchengladbach 0–2 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–1899 Hoffenheim 1–1. A táblázaton: 1. Bayern 53 pont, 2. Lipcse 48, 3.Dortmund 40, 4. Hoffenheim 38, 5. Hertha 37, 6. Eintracht 35.

A Tottenham Hotspur négygólos győzelmet aratott a vendég Stoke City felett az angol bajnokság 26. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén. A londoniaknál Harry Kane mesterhármast ért el.

Eredmények: • Watford–West Ham United 1–1 • Chelsea–Swansea City 3–1 • Crystal Palace–Middlesbrough 1–0 • Everton–Sunderland 2–0 • Hull City–Burnley 1–1 • West Bromwich Albion–AFC Bournemouth 2–1 • Tottenham Hotspur–Stoke City 4–0. Lapzárta után kezdődött a Leicester City–FC Liverpool  mérkőzés. A Manchester City–Manchester United és a Southampton–Arsenal mérkőzést elhalasztották a Ligakupa döntője miatt. A sorrend: 1. Chelsea 63 pont/26 mérkőzés, 2. Tottenham 53/26, 3. Man. City 52/25, 4. Arsenal 50/25, 5. Liverpool 49/25, 6. MU 48/25.

Az angol Ligakupát az MU nyerte, miután vasárnap este 3–2-re legyőzte a Southamptont. A gólokon Zlatan Ibrahimovic 2 (19. és 87. perc), valamint Jesse Lingard (38. perc), illetve Manolo Gabbiadini 2 (45 + 1. és 48. perc) osztozott.

Ligue 1

A francia pontvadászatban tovább tart a hármas versenyfutás az élen, lépéselőnyben a nagyhercegség csapatával.

Eredmények: • FC Nantes–Dijon 3–1 • Nice/Nizza–Montpellier 2–1 • Guingamp–AS Monaco 1–2 • Stade Rennes–Lorient 1–0 • Angers–Bastia 3–0 • OSC Lille–Girondins Bordeaux 2–3 • Nancy–Toulouse 0–0 • Saint-Étienne–Caen 0–1 • Olympique Lyon–Metz 5–0 •Olympique Marseille–Paris Saint-Germain 1–5 (!). Az élmezőny: 1. Monaco 62 perc/27 mérkőzés, 2. PSG 59/27 (55–19), 3. Nice 59/27 (44–21), 4. Lyon 46/26, 5. Bordeaux 42/27, 6. Saint-Étienne 39/27.