Bajnokságról bajnokságra: kiesett az Arsenal az FA-kupából

Az olasz és a spanyol topligában folytatták a küzdelmeket, Angolhonban a figyelem az FA-kupára összpontosult.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában az SS Lazio csatára, Ciro Immobile négyszer is betalált, a rómaiak 5–2-re verték idegenben a SPAL Ferrarát. A visszavágókat jól kezdte a Simone Inzaghi edzette Lazio, az FCSB ellenfele az Európa Ligában, a csapatban Ştefan Radu az 58. percig kapott játéklehetőséget. Ugyanebben a fordulóban az éllovas SSC Nápoly, a román válogatott csapatkapitányával, Vlad Chiricheş-sel a kispadon két góllal legyőzte a Hellas Veronát. A Crotone játékosa, Adrian Stoian végigjátszotta a meccset, a Walter Zenga edzette együttes 1–0-ra kikapott Milánóban. George Puşcaş csatárt az 59. percben cserélték le a Beneventóban, a sereghajtó viszont sorozatban második győzelmét aratta, a Sampdoriát gyűrte le (korábban 18 fordulón át nyeretlen volt a gárda).

Eredmények: • Chievo Verona–Udinese 1–1 • Fiorentina–Milánói Internazionale 1–1 (Ianis Hagit nem nevezték a firenzeiek) • AC Torino–Bologna 3–0 (a vendégeknél Nagy Ádám ezúttal nem kapott játéklehetőséget) • SSC Nápoly–Hellas Verona 2–0 • Benevento–Sampdoria 3–2 • Genoa–Sassuolo 1–0 • SPAL Ferrrara–Lazio 2–5 • AC Milan–Crotone 1–0 • AS Róma–Atalanta Bergamo 1–2 • Cagliari–Torinói Juventus 0–1. A táblázaton: 1. Nápoly 51 pont/20 mérkőzés, 2. Juventus 50/20, 3. Inter 42/20, 4. Lazio 40/19, 5. Róma 39/19, 6. Sampdoria 30/19.

A Real Madrid csak 2–2-es döntetlenre volt képes a Celta Vigo otthonában a spanyol bajnokság 18. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, a hazaiak ráadásul a második játékrészben (1–2-nél) büntetőt hibáztak. A madridiak korán hátrányba kerültek az első félidőben, de Gareth Bale duplájával még a szünet előtt fordítani tudtak. Aztán akárcsak a Barcelona elleni haza el Clásicón, a második félidőben nyújtott teljesítményükért pontokkal fizettek.

A tabella 14. helyén szerénykedő Celta Vigo decemberben a Barcelona ellen is 2–2-es döntetlent játszott. A Real Madrid hátránya ezzel 16 pont az éllovas Barcelonával szemben, de Cristiano Ronaldóékat az Atlético Madrid és a Valencia is megelőzi 7, illetve 5 ponttal, igaz, egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak a klubvilágbajnokság miatt.

Lionel Messi góllal ünnepelte meg 400. bajnoki mérkőzését, az argentin klasszis összesen 365 gólt szerzett. Az ötszörös aranylabdás ezzel utolérte Gerd Müllert az egy topligában szerzett legtöbb gól számát tekintve. Az FC Barcelona argentin sztárja – aki már 16 találattal vezeti a góllövőlistát – a 12. percben egy kapáslövéssel juttatta vezetéshez csapatát. A listavezető katalánok 27 tétmeccs óta veretlenek.

Eredmények: • FC Sevilla–Real Betis Sevilla 3–5 (a vendégeknél Alin Toşca a cserepadon ücsörgött) • Atlético Madrid–Getafé 2–0 • FC Valencia–Girona 2–1 • Las Palmas–Eibar 1–2 • Athletic Bilbao–Deportivo Alavés 2–0 • Villarreal–Deportivo La Coruna 1–1 (Florin Andone egyenlített a Depornak a 84. percben, Sidnei beadását fejelte a hálóba – ezzel a válogatott csatár 14 meccs alatt a negyedik gólját jegyzi a spanyol pontvadászat mostani idényében; Costel Pantilimon a cserepadot koptatta a vendégeknél) • FC Barcelona–Levante 3–0 • Leganés–Real Sociedad 1–0 • Celta Vigo–Real Madrid 2–2. Lapzárta után kezdődött a Malaga–Espanyol Barcelona találkozó. Az állás: 1. Barcelona 48 pont/18 mérkőzés, 2. Atlético 39/18, 3. Valencia 37/18, 4. Real Madrid 32/17, 5. Sevilla 29/18, 6. Villarreal 28/18.

A címvédő Arsenalt másodosztályú csapat ütötte ki az FA-kupából

Már a 64 között kiesett az angol FA-kupából a címvédő Arsenal labdarúgócsapata, miután vasárnap 4–2-re kikapott a másodosztályú Nottingham Forest otthonában.

A hazaiak részéről az amerikai hátvéd, Eric Lichaj kétszer is eredményes volt az első félidőben, második találata kimondottan szépre sikerült. Per Mertesacker – szintén az első 45 percben – első olyan gólját szerezte a londoniak színeiben, amely nem fejesből született.

A szünet után Ben Brereton és Kieran Dowell is büntetőből talált be a Nottingham együtteséből. Legutóbb Wojciech Szczesny tudott a rendes játékidőben tizenegyest védeni az Arsenal kapusaként, de ez már több mint négy évvel ezelőtt, 2013 augusztusában történt.

Amióta Arséne Wenger az Arsenal vezetőedzője, most esett ki először a csapat az FA-kupa ilyen korai fázisában. Erre legutóbb 1996-ban volt példa. Az Ágyúsok ezt megelőzően 110 évvel ezelőtt, 1908-ban kaptak legalább négy gólt alsóbb osztályú csapattól ebben a kupasorozatban.

A Tottenham Hotspur házigazdaként 3–0-ra legyőzte a harmadosztályú Wimbledon együttesét. Jan Vertonghen 2013 októbere után volt ismét eredményes a klubcsapatában tétmérkőzésen, Harry Kane két gólja között pedig csupán 111 másodperc telt el.

A Premier League-ben szereplő csapatok ebben a fordulóban kapcsolódtak be a világ legrégebbi labdarúgó kupasorozatának küzdelmeibe, de a Stoke City, az Everton és a Burnley már szintén kiesett. Utóbbi kettőt élvonalbeli ellenfél búcsúztatta. Öt PL-együttes pedig túlórára, megismételt mérkőzésre kényszerül, mert csak döntetlenre volt képes

Eredmények, FA-kupa, a legjobb 32 közé jutásért (a győztesek továbbjutottak, döntetlen esetén megismételt mérkőzés felcserélt pályaválasztóval január 16-án vagy 17-én): • Manchester United–Derby County 2–0 • FC Liverpool–Everton 2–1 • Fleetwood–Leicester City 0–0 • Bolton–Huddersfield 1–2 • Bournemouth AFC–Wigan Athletic 2–2 • Coventry–Stoke City 2–1 • Exeter–West Bromwich Albion 0–2 • Fulham–Southampton 0–1 • Manchester City–Burnley 4–1 • Newcastle United–Luton 3–1 • Watford–Bristol City 3–0 • Wolves–Swansea City 0–0 • Norwich–Chelsea 0–0 • Shrewsbury–West Ham United 0–0 • Tottenham Hotspur–Wimbledon 3–0 • Nottingham Forest–Arsenal 4–2. Lapzárta után ért véget a Brighton–Crystal Palace összecsapás.