Bajnokságról bajnokságra: hátrányból nyertek

A spanyol és az angol labdarúgó-bajnokságban hagytak hétfőre is egy-egy meccset, a győztes csapat mindkét esetben hátrányból állt talpra.

A ráadásban nyert az MU

A Manchester United kétgólos hátrányban volt, végül mégis győzött a Crystal Palace otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A házigazda londoniak a második félidő elején 2–0-ra vezettek, ám a folytatásban Chris Smalling, Romelu Lukaku és Nemanja Matics is betalált, utóbbi a 91. percben. A Crystal Palace a Premier League 1992 óta íródó története során még soha nem tudta legyőzni a Manchester Unitedet.

Eredmény: • Crystal Palace–Manchester United 2–3. A tabellán: 1. Manchester City 78 pont, 2. MU 62, 3. FC Liverpool 60, 4. Tottenham Hotspur 58, 5. Chelsea 53, 6. Arsenal 45, …, 18. Crystal Palace 27.

Celta-siker a 89. percben

A Celta Vigo 1–0-s hátrányból fordítva 2–1-re nyert hazai pályán a Las Palmas ellen a spanyol bajnokság hétfői mérkőzésén a 27. fordulóban.

Eredmény: • Celta Vigo–Las Palmas 2–1. A táblázaton: 1. FC Barcelona 69 pont, 2. Atlético Madrid 61, 3. Real Madrid 54, 4. CF Valencia 53, 5. FC Sevilla 45, 6. Villarreal 41, …, 9. Celta Vigo 38, …, 18. Las Palmas 20.