Az ANAR és a vízi erőműveket működtető Hidroelectrica vállalat kezelésében lévő 40 víztározóban jelenleg 3,45 milliárd köbméter víztartalék áll rendelkezésre, ami elegendő az ügyfelek átlagos igényeinek kielégítésére. Júliusban azonban az előrejelzések szerint továbbra is alacsony (másodpercenként 3000 köbméter körüli) lesz a Duna vízhozama, és a kisebb folyók hozamán is meglátszik majd, hogy az utóbbi időszakban kevés csapadék hullott. Az ANAR ezért arra számít, hogy július folyamán a víztározók telítettsége a jelenlegi 82 százalékról 62 százalékra fog csökkenni.
Jelenleg 115 Botoşani, Galac, Bákó, Neamţ, Vrancea és Argeş megyei települést érint a szárazság.
A Tárnica-tó környékén is gond van
A vízügy felhívta a figyelmet, hogy Botoşani megyében - bár a víztározókban volna elég tartalék - a vezetékhálózat nem teszi lehetővé, hogy vizét mezőgazdasági öntözésre, locsolásra használják. Vízhiány alakult ki a Kolozsvár közelében található Tárnica-tó által ellátott térségben is, mivel a közbeeső tározókat 2700 lakosra méretezték, de a népszerű üdülőtérségben ma már 8000 lakos fogyasztását kell ebből fedezni.
A cernavodai atomerőmű vízellátásával egyelőre nincs gond, a vízszint több mint egy méterrel meghaladja a korlátozások bevezetését szükségessé tevő elsőfokú riasztási szintet.
A média az ország több térségéből jelezte, hogy a szárazság miatt a helyi szolgáltatók csak bizonyos órarend alapján biztosítják az ivóvízellátást.
A közszolgálati rádió beszámolója szerint a Maros megyei Szászrégen térségében lévő falvakban naponta csak néhány órán át, egyes mezőségi településeken pedig csak háromnaponta folyik víz a csapból. A Digi24 hírtelevízió tudósítása szerint Máramaros megyei Miszbányán és Kupsafalván csak reggel 6-tól 10 óráig és délután néhány óráig folyik a vezetékes víz. Hasonló a helyzet a hírtelevízió Konstanca megyei tudósítója szerint a Fekete-tenger partján lévő Corbu községben is, ahol az ott nyaraló turistákat is kellemetlen meglepetésként érte a vízkorlátozás.