Megalkotói nevében Polacsek Péter (Diversity Advertising) és Barabás Dénes (KOOHO), valamint Oláh Emese alpolgármester és Csoma Botond, az RMDSZ Kolozs megyei elnöke, parlamenti képviselő vett részt az eseményen, akik elmondták: Mátyás király szellemiségét igyekeznek ily módon, egyfajta időutazás formájában közelebb hozni a mai kolozsváriakhoz. Ugyanis az ezeken az ülőkéken megpihenők, falatozók közben az oda magyar, román, német és angol nyelven kinyomtatott és elhelyezett Mátyás-legendákkal ismerkedhetnek.
Az avatóünnepségen némi ropi és gyümölcs társaságában a Mátyás álma című, Szeged-környéki mese szerepelt a „kínálatban”. Polacsek Péter a sajtónak elmondta, hogy a projekttel hármas célt követtek: egyrészt művészi értéket, másrészt hasznos gyakorlati eszközöket nyújtanak a városbelieknek, nem utolsó sorban pedig közelebb hozzák az igazságos király szellemiségét a lakókhoz. A meséket egyébként műfordítók segítségével tolmácsolják a közönségnek.
A király képzeletbeli helyét az alkotás közepén piros színnel jelölték meg, nyilván azért került középre, hogy mindkét oldalon ülőket „meghallgathassa” – mondta Barabás Dénes, aki szerint sok fejtörést okozott a terv kidolgozása, mert képletesen a tiszteletet, a furfangosságot, az igazságosságot és a kisemberekhez való közelséget is éreztetni akarták. Az év folyamán tizenkét ilyen „szobor-együttest” helyeznek ki a kolozsvári parkokban, így az Irisz telepi Armătura parkban, a Hétvezér téren, a Vasutasparkban, a Colinan, a Kolozsvár Aréna melletti játszótéren stb.