Szülők, fiatalok és gyermekek - szinte minden korosztályból látni üdülőket-fürdőzőket. Viszont, ha az emberek tudnák, látnák, hogy mi van a víz felszíne alatt, talán más fürdőhelyiséget keresnének, nem téve ki magukat az életveszélynek.
Tavaly júniusban készítettem el az alábbi fotósorozatot, amikor a tó vízszintjét leengedték a vezérlőtorony és a gát közötti híd leszakadása majd renoválása miatt. „Jobb félni, mint megijedni” alapon mutatnám meg mindazoknak (és nem csak), akik az elkövetkezendő nyarakat a bözödújfalusi tóparton töltenék, hogy mit rejt a vízfenék.
Emlékeztetőül jegyezném meg, hogy a tó ipari munka végterméke. Alatta egy 180 házat magába ölelő falu élt, Bözödújfalu, amelyet 1989-ben kilakoltattak és elárasztottak, hogy e víztározó gát létrejöhessen. Így nem csoda, hogy a víz szennyezett, hiszen a 180 háznál szinte ugyanennyi wc és istálló volt, melyek ürüléke a tóban maradt. Amíg a volt falu helyén veszélyes kutak, házromok és pincék vannak a víz alatt (amelyről az előző fotósorozatomban láthatóak képek „Bözödújfalu még ma is él – az emlékeinkben” címmel), addig a gátnál az építkezés maradványait lepi a víz. Otthagyott, több méteres betonfalak, amelyek a gátat építő munkások szállásainak maradványai, abból kiálló vascsövek, villanyoszlopok, drótok, kábelek, autógumi kerekek, abroncsok illetve motorin és benzin tárolására öntött betontartályok veszélyeztetik a bözödújfalusi tóban fürödni vágyok életét.