Wimbledon: kiestek a magyar selejtezősök

Alaposan megrostálta a selejtező első fordulója Wimbledonban a magyar és a román női versenyzőket, csak Mihaela Buzărnescu „élte túl” az első kört.

Gálfi Dalma kedden búcsúzott a londoni Grand Slamtől, a torna honlapja szerint a világranglistán 138. magyar játékos – akit a 20. helyen emeltek ki a szervezők – a 147. helyen álló német Antonia Lottnerrel találkozott, és a 6:1-re megnyert első szett ellenére 1 óra 37 perc alatt kikapott.

Stollár Fanny (204.) mérkőzését szerdára halasztották, két sima szettben kikapott a japán Akiko Omaétől (237.)

Az év harmadik GS-tornáján Babos Tímea és – szabadkártyásként – Fucsovics Márton biztosan a főtáblán lesz.

A három román lány közül kettő kedden már el is búcsúzott Londontól: a 22 esztendős Patricia Maria Ţiget (118.) meglepte a fiatal orosz tini, a mindössze 16 éves Anasztaszija Potapova (294.), Irina Bara (211.) pedig két 6:4-es játszmában kikapott az osztrák Barbara Haastól (178.).

Az egyetlen sikert a 29 esztendős Mihaela Buzărnescu (213.) érte el, aki szetthátrányból tudott fordítani a 26 éves holland Arantxa Rus (156.) ellenében. A román lány két 60 ezer dollár összdíjazású ITF-torna megnyerése után sorozatban 11. meccsén győzött.

Eredmények, selejtező, 1. forduló: Lottner (német)–Gálfi 1:6, 7:5, 6:1; Akiko Omae (japán)–Stollár 6:1, 6:3; Potapova (orosz)–Ţig (7.) 7:6 (1), 6:3; Haas (osztrák)–Bara 6:4, 6:4; Buzărnescu–Rus (holland) 2:6, 7:6 (9), 6:2.