Újabb dróntámadások voltak a határ közelében

Újabb dróntámadásokat indítottak az orosz erők az ukrajnai infrastruktúra ellen, nem messze Tulceától, ezért a román légierő két F-16-os vadászgépe légtérellenerző repülést hajtott végre - közölte szerda reggel a védelmi minisztérium.

A tájékoztatás szerint a védelmi minisztérium radarai a román határ felé közeledő drónokat észleltek az ukrán légtérben. Hajnali 3 óra 20 perckor a román légierő két F-16-os gépe szállt fel a borceai bázisról, hogy felügyelje a légteret. A vadászgépek körülbelül két óra múlva tértek vissza a bázisra.

Chilia Veche környékén 3 óra 5 perckor a hatóságok RO-Alert üzenettel figyelmeztették a lakosságot a lehetséges veszélyre. A riadó 4 óra 8 perckor ért véget.

promedtudo2Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

Lehoztak szombat este a hegyimentők a Máramarosi-havasokból három ukrán fiatalt, akik a román hatóságoktól kértek segítséget, miután átjutottak a határon – számolt be vasárnap a Máramaros megyei Salvamont igazgatója.
Közhír
Medve támadt egy 66 éves görgényhodáki férfire, miközben a mezőn dolgozott – számolt be szombaton a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség. Az Agerpres hírügynökség által ismertetet közlemény szerint a medvetámadás az Erdődubiste nevű falu térségében történt.
Közhír