U FC: nyolcaddöntőbe jutottak

A III. ligás Kolozsvári U FC a labdarúgó Román Kupa tizenhatoddöntőjében az egy osztállyal feljebb szereplő Miroslavai Ştiinţát fogadta a Kolozsvár Arénában, s 2–1 (0–0) arányban legyőzte.

A vendégcsapat 10 emberre fogyatkozott, amikor Robert Ambrosie megkapta a második sárga lapját az 58. percben Adrian Comănescu Râmnicu Vâlcea-i játékvezetőtől. Adrian Falub legényei három percre rá ki is használták az emberelőnyt: Gabriel Giurgiu csapatkapitány értékesítette a kezezésért megítélt büntetőt (1–0). Az Adrian Kerezsy edzette moldvai gárda ugyancsak 11-esből egyenlíteni tudott a 73. percben, ezúttal a vendégek csapatkapitánya, Alexandru Marin volt eredményes (1–1). Az utolsó percben a negyedosztályú bajnokságban gólkirály, francia idegenlégiós Brian Lemac döntötte el a mérkőzés sorsát (2–1).

Falub a következő csapatnak szavazott bizalmat: Albuţ – P. Chiş, Abrudan, Onicaş, Manu – Giurgiu, Micaş (63. perc Trancă) – Hordouan (88. perc Haţiegan), Goga, Ursu – Lemnaru (46. perc Lemac).

Az egyetemisták a hétvégén, október 28-án, szombaton 18 órakor bajnoki mérkőzésen fogadják a Gyulafehérvári Egyesülést az 5. csoport 10. fordulójának keretében.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC (III. liga)–Miroslavai Ştiinţa (II.) 2–1 (gól: Gabriel Giurgiu – 61., 11 m és Brian Lemac – 90. perc, illetve Marin – 73. perc, 11 m; kiállítva: Robert Ambrosie – 58. perc, Miroslava).

A lapzártáig véget ért további meccsek eredményei (a győztes továbbjutott): • Piteşti-i Argeş FC (II. liga)–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 1–2 (gól: Ionuţ Năstăsie – 52. perc, 11 m, illetve Danu Spătaru – 71. és Salim Cisse – 86. perc; kiállítva: Raul Costin – 93. perc, Argeş) • Ploieşti-i Petrolul (III. liga)–Mioveni-i SK (II.) 4–5 – 11-es rúgások után, 1–1 volt a rendes játékidőben (gól: Adrian Vintilă – 90. + 2. perc, illetve Cosmin Năstăsie – 35. perc; kiállítva: Adrian Neagoe – 106. perc, Mioveni; a 11-eseket értékesítette: Claudiu Tudor, Nini Popescu és Roland Stănescu, illetve Năstăsie, Ciprian Negoiţă, Eduard Stoica és Eduard Neacşu; kihagyta: Alexandru Ciocâlteu és Mihai Velisar, illetve Costinel Gugu) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Krajovai Universitatea SK 0–2 (Brassóban játszották; gól: Alexandru Mitriţă – 27. és Alexandru Băluţă – 88. perc) • Nagyszebeni Hermannstadt AFC (II.)–Voluntari-i FC 1–0 (Răzvan Dâlbea – 97. perc) – hosszabbítás után • Afumaţi-i SK (II.)–Aradi UTA (II.) 5–2 (Mugurel Dedu 2 – 16. és 64., az első 11 m, Robert Buduroi – 49., valamint Vasile Olariu 2 – 73. és 88. perc, az első 11 m, illetve Stahl Albert 2 – 39. és 42. perc; kiállítva: Ştefan Vasile – 87. perc, illetve Cristian Scutaru – 72. perc) • Szloboziai Unirea (III.)–Marosvásárhelyi ESE/ASA (II.) 4–0 (Nelu Bucă 4 – 9., 10. 16. és 25. perc; a 74. percben a szloboziai Constantin Toma 11-est hibázott) • Clinceni-i Academica (II.)–Târgoviştei Chindia (II.) 0–1 (Liviu Mihai – 79. perc) • Bukaresti Metaloglobus (II.)–Medgyesi Gázmetán 1–2 (Mihai Bilciurescu – 3. perc, illetve Checkoumar Baradji – 14., öngól és Milan Mitics – 71. perc; kiállítva: Marius Constantin – 33. és Cristian Danci – 82. perc, mindkettő Gázmetán) • Brăilai Dacia Unirea (II.)–Bukaresti Juventus 1–2 (Bányai András – 84. perc, illetve Liviu Băjenaru – 17. és Alexandru Zaharia – 74. perc) • Resicabányai MSC (II.)–Konstancai Viitorul 2–4 (Cristian Costin – 85. és Alin Liuba 90. perc, illetve Cristian Ene 2 – 5. és 7., Alexandru Măţan – 13., valamint Ionuţ Vână – 64. perc) • Chiajnai Concordia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–3 (Romario Moise 2 – 40. és 74., továbbá Valentin Gheorghe – 82. perc).

A nyolcaddöntős mérkőzéseket november 29-én rendezik.